ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ: ବିଏସପିର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ; ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି କଲା ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳମାନେ ନିଜ ନିଜର ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ବହୁଜନ ପାର୍ଟି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଦଳ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁଖପାତ୍ର ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ଅର୍ଥାତ ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ଦଳର କଥା ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନିଜଣ ମୁଖପାତ୍ର ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଅପରିପକ୍ଷେ ବାହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟିରେ ଏପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର ନଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ମାୟାବତୀ ଏବଂ ଦଳର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ସମସ୍ତ ଦଳୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ତିନି ଜଣ ମୁଖପାତ୍ର ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର, ଡକ୍ଟର ଏମ.ଏଚ ଖାନ, ଧରମୀର ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ଫୈଜାନ ଖାନଙ୍କୁ ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସତୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ମଧ୍ୟ ଏକ ଚିଠି ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟଧରି ଶାସନ କରିଥିଲା ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ପାର୍ଟି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହାର କରି ନଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାୟାବତୀ ଗତ ତିନିବର୍ଷ ଧରି ଟ୍ୱିଟରରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ପ୍ରତିଦିନ ସେ ନିଜ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଟ୍ୱିଟ୍ କରନ୍ତି ଜ୍ଝ ଏହା ସହିତ ଦଳର ଅନେକ ନେତା ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି ଜ୍ଝ ପାର୍ଟି ସାଂସଦ ଏବଂ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆୟୋଜିତ କାର‌୍ୟ୍ୟକ୍ରମକୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଚାର କରନ୍ତି। ଦଳର ତିନିଜଣ ମୁଖପାତ୍ର ପାଇବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସକ୍ରିୟତା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

The post ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ: ବିଏସପିର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ; ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି କଲା ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ମୁଖ୍ୟ ଖବର, ରାଜନୀତି, BSP, mayabati, Up electionSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *