କେରଳରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ଓଲଟା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ କାଲି ଥିଲା ୭୫ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ। ସାରା ଦେଶରେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ସମ୍ମାନର ସହ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ହେଉଥିଲା। ତେବେ କେରଳ ବିଜେପି ସଭାପତି କଥିତ ଓଲଟା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀରେ ଥିବା ପାର୍ଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କଥିତ ଓଲଟା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ କେରଳ ପୋଲିସ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କେ ସୁରେନ୍ଦ୍ରନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ତେବେ ବିଜେପି ନେତା ମାନେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ରାଜନୈତିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପ୍ରଣୋଦିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ ସମୟରେ ଏକ ଭୁଲ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ତେଣୁ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ଅନେକ ବାମପନ୍ଥୀ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଓଲଟା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓ ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିଜ ପାର୍ଟି ଅଫିସରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ଶାସକ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ମଧ୍ୟ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିଲେ। କଂଗ୍ରେସ ନେତା କେ ସବରୀନାଥନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାର ଆଚାର ସଂହିତା ଉଲ୍ଲଂଘନ ଯେଉଁଥିରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉପରେ କିମ୍ବା ପାଖରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ପତାକା ରଖାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛି। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ନେତା ଭି.ଭି ରାଜେଶ କହିଛନ୍ତି, ‘କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ସଚିବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେବା ଉଚିତ ଯିଏ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସିପିଆଇ (ଏମ୍) ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛି।

The post କେରଳରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ଓଲଟା ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, BJP, K surendranSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *