ବିସ୍ତୁତ ରାଶିଫଳ: ଅଗଷ୍ଟ 15 ତାରିଖ ରବିବାରରେ ଆଠଟି ରାଶି ପ୍ରତି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ରହିଛି ଆର୍ଶିବାଦ

ମେଷ – ଆଜି ଜୀବନର ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ହାସଲ କରାଯାଇପାରେ । ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ଆଜି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଉପରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ଭଲ ଲାଭ ପାଇଛନ୍ତି । ପରିବହନ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବଡ଼ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଲାଭ ପାଇବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଆଜି ଜଙ୍କ ଫୁଡ୍ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଫଳ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ପିତାମାତାଙ୍କ କଥାକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ହୋଇପାରେ ।

ବୃଷ- ଆଜି, ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧର ଅବସ୍ଥା ଲୋକଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆମେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ସଂଯୋଗ ସ୍ଥାପନ ଜାରି ରଖିବା, ତେବେ ଆମର ନେଟୱାର୍କକୁ ଦୃଢ  କରିବାକୁ ହେବ । ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବେ, ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଶକ୍ତି ଉପରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ । ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ । ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଅବହେଳା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁସ୍ଥତାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବ, ପରିବାରର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଏକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହାୟକ ହେବ ।

ମିଥୁନ- ଏହି ଦିନ, ଅହଂକାରର ଭାବନା ମନରେ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇପାରେ, ଏହାର ଜ୍ଞାନ ଜାଣି, ତୁମେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନିଜକୁ ଛୋଟ ପ୍ରମାଣ କରିବ । ବାସ୍ତୁଗତ ସୁଖ ମିଳିବ । ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ତୁମେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଲାଭ କରିବ, ତୁମେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ହେବ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫଳାଫଳ ଦେବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ; ଯେଉଁମାନେ ଭାଗିଦାରୀରେ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି ସେମାନେ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି, ଏହା ନିରାଶାର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଆଖି ରୋଗ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ । ଘରେ ଉତ୍ତେଜନା ବ୍ୟାକୁଳ ହୋଇପାରେ, ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ମତଭେଦ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ।

କର୍କଟ- ଆଜି, ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ କାମ କରିବା କିମ୍ବା ଏକ ବଡ ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାପ ହ୍ରାସ ପାଉଛି, ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସରକାରୀ ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ବିଶେଷ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଧସ୍ତନମାନଙ୍କ ଆରାମର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ, ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ସହଯୋଗରୁ ଲାଭ ପାଇବେ । ଯଦି ଆପଣ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । କୌଣସି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କିଛି କୁହ ନାହିଁ ଯିଏ ତୁମର ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି ।

ସିଂହ- ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଦିନ । ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ମିଶ୍ରଣ ମୂଲ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ । କାର୍ଯ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅସାବଧାନତା ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ଏହା ଭବିଷ୍ୟତରେ କ୍ଷତି ଘଟାଇପାରେ । ବ୍ୟବସାୟ ଲୋକଙ୍କୁ କାମ ସଂପର୍କରେ ଏକ ଅବାଞ୍ଛିତ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପଡିବ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ସଂକ୍ରମଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ । ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତେଣୁ କିଛି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ । ବନ୍ଧୁଗଣ, ଯେ କୌଣସି ଜିନିଷ ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଆଘାତ ଦେଇପାରେ ।

କନ୍ୟା – ଆଜି ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ କିଛି ଆରାମ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଗୋଟିଏ ରୂପ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରେ । ଯେଉଁମାନେ ଚାକିରି ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ଏହି ସମୟରେ ଗ୍ରହର ସ୍ଥିତି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିବ । ଯେଉଁମାନେ ସୁନା ଓ ରୂପା ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଆର୍ଥିକ ଶକ୍ତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇ ଖୁସି ହେବେ । ମହିଳାମାନେ ପରିବାରରେ ଏବଂ ସମାଜରେ ଏକ ଭଲ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ମାଂସପେଶୀ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଘରୋଇ ଉପଚାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ସାମାଜିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ।

ତୂଳା- ଆଜି ତୁମର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ରହିବ । ନୂତନ ଚାକିରିର ସନ୍ଧାନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆପଣ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଯେୱକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କାମ ପାଇପାରିବେ । ସିମେଣ୍ଟ ବାଲି ସହିତ କାରବାର କରୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଜି କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ୍ । ଛାତ୍ରମାନେ ଆଗାମୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବା କଥା ହେଲା, ଯେଉଁମାନେ ନିୟମିତ ଜିମ୍ ଇତ୍ୟାଦି କରନ୍ତି, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ପଡ଼ୋଶୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥାଇପାରେ, ତେଣୁ ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ସଂଯମତା କରି ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ରୋଧ କର ନାହିଁ ।

ବିଛା- ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଟିକେ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ । ଆପଣ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନୂତନ ଆହ୍ବାନ ପାଇବେ । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ ସମସ୍ତ ଆହ୍ବାନକୁ ଦୂର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସମର୍ଥନ କରିବ । ପୋଷାକ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକମାନେ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇପାରିବେ । ଯଦି ଛାତ୍ରମାନେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ , ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିବ । ପାରିବାରିକ ପରିବେଶ ସୁଖମୟ ହେବ, ଭଜନ କୀର୍ତ୍ତନ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରେ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ।

ଧନୁ – ଏହି ଦିନ, ଗୋଟିଏ ପଟେ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ଅନ୍ୟ ପଟେ ଆପଣ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହେବେ । ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ତୁମେ ତୁମର କାମ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ । ଲକ୍ଷ୍ୟ ଭିତ୍ତିକ ଶ୍ରମିକମାନେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ । ଖାଦ୍ୟ ସହ ଜଡିତ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଗୁଣ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ କିଛି ଚର୍ମ ରୋଗ ହୋଇପାରେ । ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ହେତୁ ମନ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ବିଚଳିତ ରହିବ, ତେଣୁ ଜାଣିଶୁଣି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଉଚିତ୍ ।

ମକର- ଏହି ଦିନ ମନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ଆଡକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ, ଯଥା ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଯୋଗ । ପୂର୍ବ ବିନିଯୋଗରୁ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କରିବା ପାଇଁ, ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକ ରଖିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଦିନଟି ଭଲ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଭଲ କରିବେ, କେବଳ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ – ଆଜି ଇଚ୍ଛା ଶକ୍ତି ଏବଂ ସାହସର ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି | ମାନସିକ ଚାପ ଆଜି ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ, ତେଣୁ ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ହେବ । ଯଦି ସମ୍ଭବ, ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବ୍ୟାପକ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ। ଯଦି କୌଣସି ଧାର୍ମିକ ରୀତିନୀତି ଅଛି, ତେବେ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ । ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଲାଭ ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା ବଢିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଲାଭ ପାଇବାରେ କୌଣସି ଭୁଲ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅ ନାହିଁ । ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆୟର ଏକ ଭଲ ଅଂଶ ପାଇପାରିବେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ତେଲିଆ ଜିନିଷରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପିଲାମାନଙ୍କର ଖାଦ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ବଡ଼ ଭାଇମାନଙ୍କଠାରୁ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ମୀନ – ଆଜି ଲୋକମାନେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସକ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି । ଚାକିରି ବୃତ୍ତି ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୋପନୀୟ ଜିନିଷ ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହା ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ କୌଣସି ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଗୋପନୀୟ ତଥ୍ୟ ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଏ ନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଭଲ ଲାଭ କରିବେ, ବିଶେଷକରି ଯେଉଁମାନେ ଖାଦ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଶୁଭ ଅଟେ । ଔଷଧ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେତୁ ଅସୁବିଧା ହେବ । ଯଦି କାହାର କୌଣସି ପ୍ରକାରର ମଦ୍ୟପାନ ଅଛି, ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଛାଡିଦିଅ। ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ । ପାରିବାରିକ ପରିବେଶକୁ ସୁଖଦ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଧର୍ମ, Rashifal, ରାଶିଫଳThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *