ସାମସଙ୍ଗ ଆଣିଲା ଭିନ୍ନ ଧରଣର ଫୋଲଡିଂ ମୋବାଇଲ ‘ଗାଲାକ୍ସି ଜେଡ୍ ଫୋଲଡ 3’, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ କେତେ

Samsung Galaxy Z Fold 3: ବିଶ୍ବର ଆଗ୍ରଣୀ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ନିର୍ମାତା ସାମସୁଙ୍ଗ ଆଣିଛି ଏକ ଭିନ୍ନ ଧରଣର ମୋବାଇଲ। ଯାହାର ନାମ ରହିଛି Samsung Galaxy Z Fold 3। ଏହି ଫୋନର ବିଶେଷତ୍ବ ହେଉଛି ଯେ, ଏହା ଫୋଲିଡିଂ ହୋଇ ପକେଟ ଭିତରେ ସୁବିଧାର ରହିପାରିବ। ଫୋଲଡିଂ ଖୋଲିଲେ ଏହା 6.2 ଇଞ୍ଚି ଲମ୍ବା ହୋଇପାରିବ। ଏହି ସମୟରେ ଫୋନଟିରେ ଫୋଲିଡିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି ବୋଲି ବିଲକୁଲ ଜାଣି ହେବ ନାହିଁ।

ସାମସଙ୍ଗ ଗତକାଲି Samsung Galaxy Z Fold 3 ସହିତ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଫୋନର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଛି। ତାହା ହେଲା Galaxy Z Flip 3 । ଏହି ଦୁଇଟି ନୂଆ ଫୋନ ସଂପର୍କରେ କଂପାନୀ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ବିଶ୍ବ ମୋବାଇଲ ବଜାରରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

Samsung Galaxy Z Fold 3 ର ବିଶେଷତ୍ବ କଣ

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଜେ ଫୋଲ୍ଡ 3 6.2-ଇଞ୍ଚ FHD + AMOLED ବାହ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନ ରହିଛି। ଯେତେବେଳେ ଫୋଲଡିଂ ଖୋଲି ସେତେବେଳେ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଏକ ବୃହତ 7.5-ଇଞ୍ଚର ନମନୀୟ AMOLED ପ୍ୟାନେଲ ବ୍ୟବହାର କରିବ। ଏହା UTG (ଅଲ୍ଟ୍ରା-ପତଳା-ଗ୍ଲାସ) ରେ ନିର୍ମିତ। ଉଭୟ ପରଦାରେ 120Hz ରିଫ୍ରେସ ରହିବ ଏବଂ HDR10 + କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ, ଏବଂ S ପେନ୍ ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହେବ।

ଗାଲାକ୍ସି ଜେ ଫୋଲ୍ଡ 3 ରେ 12MP ପ୍ରାଥମିକ ସେନସର 12MP ଟେଲିଫୋଟୋ ଲେନ୍ସ ଏବଂ 12MP ଅଲ୍ଟ୍ରା-ୱାଇଡ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ ଲେନ୍ସ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ତିନୋଟି ଲେନ୍ସ PDAF (ଫେଜ୍ ଚିହ୍ନଟ ଅଟୋଫୋକସ୍) କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ। ଛୋଟ ଡିସପ୍ଲେରେ 10MP ସେନ୍ସର ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ସ୍କ୍ରିନରେ 16MP ଅଣ୍ଡର-ଡିସପ୍ଲେ କ୍ୟାମେରା ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ଫୋନଟି କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 888+ SoC ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି।

ଏହି ଫୋନଟି ଫୋଲଡିଂ ସମୟରେ ପଛପଟେ ଏକ 1.9-ଇଞ୍ଚ ସେକେଣ୍ଡାରୀ ସ୍କ୍ରିନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଯେତେବେଳେ ଫୋନଟି ଫୋଲଡିଂ ହୋଇଥିବ, ସେବେଳେ କଲ ଆସିଲେ ଏହି ସ୍କ୍ରିନରେ ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ଦେଖିହେବ। ଏହା 8GB RAM ଏବଂ 128GB ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 888 ଚିପସେଟ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ।

ଏହି ଫୋନର ମୁଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମନ ୟୁକେ ରେ Rs. 133,690 ରହିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ Samsung Galaxy Z Fold 3 ପ୍ରାୟ ଦେଢ ଲକ୍ଷ ପାଖାପାଖି ଆସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡୁଛି। ତେବେ କଂପାନୀ ତରଫରୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ।

Read Moreଜାତୀୟ ଖବର, ବିଶେଷ ଖବର, ବ୍ୟବସାୟ, samsung, Samsung Galaxy Z Fold 3The Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *