କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ପାଇବେ କରୋନା ଟୀକାକରଣର ପ୍ରମାଣପତ୍ର: ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ସହଜରେ ଆପଣଙ୍କର ହ୍ଵାଟସ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କରୋନା ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇପାରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ତିନୋଟି ସହଜ ପଦକ୍ଷେପ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମାନସୁଖ ମଣ୍ଡଭିଆ ଟୁଇଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆପଣ ହ୍ଵାଟସ୍ ଆପ୍ ରେ ମିଳୁଥିବା କରୋନା ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରକୁ ମଧ୍ୟ ସଞ୍ଚିତ କରି ରଖିପାରିବେ।

କଣ ରହିଛି ପ୍ରକ୍ରିୟା?

– ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲରେ ୯୧ ୯୦୧୩୧୫୧୫୧୫ ସେଭ କରିନିଅନ୍ତୁ।

– ତାପରେ ହ୍ଵାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଖୋଲନ୍ତୁ ଏବଂ କୋଭିଡ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଟାଇପ୍ କରନ୍ତୁ।
– ଏହାକୁ ଟାଇପ୍ କରିବା ପରେ, ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ୬ଟି ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଓଟିପି ଆସିବ। ହ୍ଵାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ବକ୍ସରେ ଏହି ଓଟିପି ଟାଇପ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ପଠାନ୍ତୁ।

ଉଲ୍ଲେଖ ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆପଣ ପାଇଥିବା ଓଟିପି କେବଳ ତିରିଶ ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ରହିବ। ଅନ୍ୟ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଟୀକାକରଣ ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ସମାନ ନମ୍ବର ଦେଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଓଟିପି ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ, ଆପଣ ସେହି ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାର ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ।

Read Moreଜାତୀୟ ଖବର, ବିଶେଷ ଖବର, ରାଜ୍ୟ ଖବର, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, କରୋନା ଟୀକାକରଣ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରମାଣପତ୍ର, ମାନସୁଖ ମଣ୍ଡଭିଆ, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *