ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆର୍‌ଜେଡିରେ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି : ଜଗଦାନନ୍ଦ ସିଂ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ପ୍ରଦେଶ ସଭାପତି ଜଗଦାନନ୍ଦ ସିଂଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ବଢିଲା ବିବାଦ । ଶନିବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ସିଂ ପାଟନାରେ ଜାତି ଜନଗଣନା ଦାବିରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଜଗଦାନନ୍ଦ ସିଂ ଭାଷଣ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବା ଲୋକମାନେ ରାଜନୀତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,” ଆମ ଦଳ ଗରିବ, କୃଷକ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଦଳ। ଯଦି ଆପଣ ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କଦାପି ନେତା କହିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ।

ଆରଜେଡି ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଧାରଣାରେ ବସି ନାହାଁନ୍ତି ସେମାନେ ଆରଏସଏସ କର୍ମୀ ଏବଂ ଆମ ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ଜବରଦସ୍ତି ପଶି ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଧାରଣା ସ୍ଥଳରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମେ ଫିଲ୍ମର ସୁଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଛ କି? ଯଦି ତୁମେ ରାଜନୀତି କରିବାକୁ ଆସିଛ, ତେବେ ଧାରଣାରେ ବସ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ଶିଖ । ଏହା ହେଉଛି ଯୁବ ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଲିମର ଉଚିତ ସମୟ ।ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଅଧିକାର ଛଡ଼ାଇ ନିଆଯାଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଆମକୁ ଏକ ଲମ୍ବା ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଜାତି ଜନଗଣନା, ମଣ୍ଡଳ ଆୟୋଗର ସୁପାରିଶକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା। ଆରକ୍ଷଣ ଅଧୀନରେ ବ୍ୟାକ ଲଗ୍ ସିଟ୍ ପୂରଣ ଦାବିରେ ଆରଜେଡି ପାଟନାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସିଂଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ବିଜେପି ଓ ଆରଜେଡି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମାନସିକତା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

The post ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆର୍‌ଜେଡିରେ ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି : ଜଗଦାନନ୍ଦ ସିଂ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, Jagadananda Singh, Rjd leaderSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *