ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବୋମାରେ ଉଡେଇ ଦେବାକୁ ମିଳିଲା ଚେତାବନୀ: ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କଲା ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ବୋମାରେ ଉଡେଇ ଦେବାକୁ ଧମକ ମିଳିଛି। ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଅଲ କାଏଦା ନାମରେ ଏହି ଧମକ ମିଳିଛିଛି। ଇମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ଏହି ଚେତାବନୀ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଯାଇଛି। ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଧମକ ପାଇବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସତର୍କ ହୋଇପଡିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଇମେଲରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ଦମ୍ପତି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ କରିବେ ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ଅଲ କାଏଦା ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ କରିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଧମକ ଆସିଥିଲା। ଇମେଲ ପରେ ଆଇଜି ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ବିସ୍ତୃତ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି।

ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ (ଅଗଷ୍ଟ ୧୫) ସଂପର୍କରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି। ଲାଲକିଲ୍ଲା ପାଇଁ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସେଠାରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ କରାଯାଇଛି। ଲାଲକିଲ୍ଲାର ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲା ​​ଯେ, କିଛି ଖାଲିସ୍ତାନୀ ଉପଦ୍ରବ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ଅସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଡ୍ରୋନ୍ ସିଷ୍ଟମ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ କରାଯାଇଛି।

Read Moreଅପରାଧ, ଆଜିର ଖବର, ଜାତୀୟ ଖବର, ଅଲ କାଏଦା, ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ, ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ବିମାନବନ୍ଦର, ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *