ବ୍ରୋଞ୍ଜ ଲଢ଼େଇରେ ହାରିଗଲା ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍

(ସତ୍ଯପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ମହିଳା ହକି ଦଳ ବ୍ରୋଞ୍ଚ୍ ପଦକରୁ ବଞ୍ଚିତ। ଏହି ସଙ୍ଘର୍ଷ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବ୍ରିଟେନ ବିଜୟୀ। ବ୍ରିଟେନ୍ ବିପକ୍ଷରେ କଡ଼ା ମୁକାବିଲା କରି ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍  ୩-୪ ଗୋଲ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି । 

ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟରରେ କୌଣସି ଗୋଲ୍ ହୋଇ ନଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଗ୍ରେଟ୍ ବ୍ରିଟେନ୍ ୧-୦ର ଅଗ୍ରଣୀ ଥିଲା। ତେବେ ଭାରତୀୟ ଟିମର ଖେଳାଳି ଦୀପ୍ ଗ୍ରେସ୍ ଇକ୍କାଙ୍କ ଷ୍ଟିକ୍ ରେ ବଲ୍ ବାଜି ଏହି ଗୋଲ ଟି ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଗ୍ରେଟ୍ ବ୍ରିଟେନ୍ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ୍ ଦେଇଥିଲା ଓ ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିଲା। 

କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଭାରତ କମବ୍ୟାକ କରିଥିଲା। ଗୁରଜିତ କୌର ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ଗୋଲ୍ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଉଭୟ ଟିମ୍ ୨-୨ ରେ ବରାବର ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବନ୍ଦନା କଟାରିଆ ଏକ ଗୋଲ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତୀୟ ଦଳ ୩-୨ରେ ଆଗୁଆ ରହିଥିଲା। ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ସହିତ ସ୍କୋର୍ ୩-୩ ସ୍ଥିତିକୁ ଆସିଥିଲା।

 ଚତୁର୍ଥ କ୍ୱାର୍ଟରର ପ୍ରଥମ ୫ ମିନିଟରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣରକୁ ଗୋଲରେ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଗ୍ରେଟ୍ ବ୍ରିଟେନ୍। ଏହା ସହିତ ଦଳ ଭାରତ ଠାରୁ ୪-୩ ଗୋଲରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସୂଚନା ଥାଉକି ମହିଳା ହକି ୨୦୧୨, ୨୦୧୬, ୨୦୨୦ରେ ବ୍ରିଟେନ୍ ଲଗାତର ୩ଟି ବ୍ରୋଞ୍ଚ୍ ପଦକ ହାସଲ କରିଛି।

The post ବ୍ରୋଞ୍ଜ ଲଢ଼େଇରେ ହାରିଗଲା ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି ଟିମ୍ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଖେଳ, ଜାତୀୟ, Bronze, Indian women hockey teamSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *