ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜନ ଶୁଣାଣିରେ କାନ୍ଦିଲେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ: ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ନୀତିଶ

ପାଟଣା: ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ପୁଣି ଥରେ ଜନ ଶୁଣାଣିରେ ହାଜର ହୋଇ ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିବା ଏବଂ ସମାଧାନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବିହାରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହ୍ରାସ ପାଇବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଜନତା କୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ଆଜିର ଏହି ଜନଶୁଣାଣୀକୁ ଆସିଥିବା ଲୋକମାନେ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ, ଯାହା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗକୁ ଡାକି ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ଆଜି ଜମି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଜନତା ଦରବାରରେ ଆସିଥିଲା। ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ​​ଯେ, ଯଦି କେହି ଜମି ଦଖଲ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ଦାଖଲ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ଅଛି। ଅନେକ ଲୋକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସମସ୍ୟା ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବାବେଳେ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ମୁଜାଫରପୁରରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟା କହିବା ପରେ କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାବେଳେ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ମହିଳାଜଣଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଙ୍ଗୱାଡିରେ ସୁପରଭାଇଜର ପକ୍ଷରୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କଥା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଏହି ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ବିଭାଗକୁ ସମାଧାନ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଠାଇଲେ।

ମୁଜାଫରପୁରରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ବିଭାଗ ଏବଂ ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ଜମି ସଂସ୍କାର ବିଭାଗରେ ଦୁର୍ନୀତି ରହିଛି। ଲାଞ୍ଚ ନ ଦେଲେ କୌଣସି କାମ କରାଯାଏ ନାହିଁ। ସେଥିପାଇଁ ୧୦-୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାବି କରାଯାଉଛି। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବେ, ସେତେବେଳେ ଯେଉଁଠି ଅଭିଯୋଗ କରୁଛ କର କହି ସେହି ଅଧିକାରୀଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ତୁମେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କିମ୍ବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଲାଭ ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ। ଏସବୁ ଶୁଣି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ତୁରନ୍ତ ରାଜସ୍ୱ ଏବଂ ଜମି ସଂସ୍କାର ବିଭାଗର ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ଡାକିଲେ ଏବଂ ସେ ଯୁବକଙ୍କ କଥାକୁ ଦୋହରାଇଲେ। ଏହା ପରେ ତୁରନ୍ତ ତଦନ୍ତ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସେହିଭଳି ଜମି ବିବାଦ ସହ ଜଡିତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ରଖିବା ସମୟରେ ସେ ଜୋରରେ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଶାନ୍ତ ରହିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗକାରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ଜମିକୁ ଦଖଲ କରାଯାଇଛି। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସବୁ ଆଡେ ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିନାହିଁ, ଏପରିକି ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଅଛି ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଜାତୀୟ ଖବର, ଅଭିଯୋଗକାରୀ, ଜନ ଶୁଣାଣି, ନୀତୀଶ କୁମାର, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *