ଦେଶକୁ ଠକୁଥିବା ପାନ ମସାଲା କମ୍ପାନୀର ୪ ଶହ କୋଟି ବେନାମୀ କାରବାରର ଖୁଲାସା କଲା ଆୟକର ବିଭାଗ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆୟକର ବିଭାଗ ସୂଚନା ମୁତାବକ ଉତ୍ତର ଭାରତର ଏକ ପାନ ମସାଲା ଉତ୍ପାଦନ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଚଢାଉରେ ୪୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବେନାମୀ କାରବାର ଧରାପଡିଛି । ଆୟକର ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର ଉତ୍ତର ଭାରତର କାନପୁର, ଦିଲ୍ଲୀ, ନୋଏଡା, ଗାଜିଆବାଦ ଏବଂ କୋଲକାତାରେ କମ୍ପାନୀର ୩୧ ଟି ଘର ଉପରେ ଚଢାଉ କରିଛି । କମ୍ପାନୀ ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ କରେ ।

ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଡାଇରେକ୍ଟ ଟ୍ୟାକ୍ସ (ସିବିଡିଟି) ପକ୍ଷରୁ କମ୍ପାନୀର ନାମ ପ୍ରକାଶ ନକରାଯାଇ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପ୍ରାଥମିକ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ୪୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ବେନାମୀ କାରବାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚିତ କରୁଛି । ସିବିଡିଟି ଆଇଟି ବିଭାଗ ପାଇଁ ନୀତି ପ୍ରଣୟନ କରିଛି । ସିବିଡିଟି କହିଛି, “ପାନ ​​ମସାଲାର ବେନାମୀ ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ରିଅଲ ଇଷ୍ଟେଟର ବେନାମୀ ବ୍ୟବସାୟରୁ ଏହି କମ୍ପାନୀ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଆୟ କରୁଛି । ସେଲ କମ୍ପାନୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଏହି ରେଡ୍ ସମୟରେ ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୭ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଆୟକର ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟରେ, କାଗଜପତ୍ରରେ ଥିବା କମ୍ପାନୀର ଏକ ନେଟୱାର୍କ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା, ଯାହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ । ଏହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ରିଅଲ୍ ଇଷ୍ଟେଟ୍ କମ୍ପାନୀକୁ ତିନି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨୬୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଋଣ ଏବଂ ଅଗ୍ରୀମ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

The post ଦେଶକୁ ଠକୁଥିବା ପାନ ମସାଲା କମ୍ପାନୀର ୪ ଶହ କୋଟି ବେନାମୀ କାରବାରର ଖୁଲାସା କଲା ଆୟକର ବିଭାଗ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଅପରାଧ, ଜାତୀୟ, IT, Pan MasalaSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *