ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହି ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ, ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ର କହିଲେ – ” ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେବାକୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ “

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ଟିଭି ଡିବେଟ୍ ସମୟରେ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭି ଆଙ୍କର୍ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନାଁ ନେଇ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଡିବେଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ ପାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ 2024 ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ।

ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭିର ଏକ ଡିବେଟ ସମୟରେ ଆଙ୍କର୍ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ନାମରେ ହସି ହସି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ରାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କାରଣ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଶରଦ ପାୱାର, ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟୁଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ରାଜନୀତିରେ ମମତା ନୂଆ ନୁହଁନ୍ତି ତେଣୁ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ କଡା ମୁକାବିଲା ଦେଇପାରିବେ ।

ଆଙ୍କର ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିରେ କ’ଣ ନୂଆ ଅଛି । ଯଦି ଆପଣ 2018 କର୍ଣ୍ଣାଟକ ନିର୍ବାଚନକୁ ମନେ ରଖିଥିବେ, ତେବେ ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ସେହି ସମୟରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାୟ 20 ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ଗୋଟିଏ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ସମସ୍ତେ କହୁଥିଲେ ଯେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କଣ ହେଲା । ସେହି ସମୟରେ ଟିଡିପି ନେତା ଚନ୍ଦ୍ରବାବୁ ନାଇଡୁ ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ମିଟିଂ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏମିତି ପ୍ରାୟୋଜିତ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ଏବଂ ପୁଟିନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମିଟିଂ ହେଉଛି ।

ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ରାଙ୍କ ଏହି ଉତ୍ତରରେ ଆଙ୍କର୍ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ହସି ହସି କହିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ଏହା କହି ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହା ଉପରେ ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ 2024 ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ପରେ ଯେତେବେଳେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ରଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ଆପଣ ଏହା ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ଭାବେ କହୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ, ସମ୍ବିତ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଁ ଏହା ଏକ ଅଧିକାରୀକ ବୟାନ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଅନେକ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ଆଜି ମମତା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଏନସିପି ନେତା ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବେ। ଏହା ସହିତ ମମତା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲ ନାଥ, କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଆନନ୍ଦ ଶର୍ମା ଏବଂ ଅଭିଷେକ ମନୁ ସିଂଘଭିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଛନ୍ତି।

The post ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହି ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ, ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ର କହିଲେ – ” ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେବାକୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ “ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, Arnab goswami, Mamata Banerjee, Sambit patraSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *