ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ୯ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଗଲା ଜୀବନ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନ୍ନୌର ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୯ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଦିଲ୍ଲୀ ଏନସିଆରରୁ ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ନୌରର ସାଙ୍ଗଲା ଉପତ୍ୟକାରେ ହଠାତ୍ ପାହାଡ ଉପରୁ ପଥର ଖସିବା ଦ୍ଵାରା ତଳେ ପ୍ରବାହିତ ନଦୀ ଉପରେ ଥିବା ଲୁହା ବ୍ରିଜକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଉପସ୍ଥିତ ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲେ। ଫଳରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ୯ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତିନିଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ରହିଛି।

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ପଥର ଦ୍ୱାରା ନିକଟସ୍ଥ ଘର, ସେଓ ବଗିଚା ଏବଂ ଯାନ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛି ଯେ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନ୍ନୌରଠାରେ ଭୂସ୍ଖଳନ ହେତୁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ। ଯେଉଁମାନେ ଏଥିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ମୋର ହୃଦୟରୁ ସମବେଦନା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶୀଘ୍ର ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରୁଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଜାତୀୟ ଖବର, କିନ୍ନୌର ଜିଲ୍ଲା, ଭୟଙ୍କର ଭୂସ୍ଖଳନ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *