ପଞ୍ଜାବ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ଲାଗିରହିଥିବା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ: ଆଜି ବସୁଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ

ଜୟପୁର/ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଥିବା ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂ ଡୋଟାସରା ଆଜି ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। ସଚିନ ପାଇଲଟ ଏବଂ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ କ୍ୟାମ୍ପ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବ୍ୟବଧାନକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ରାଜ୍ୟରେ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସମ୍ଭବ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ପଞ୍ଜାବରେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ ଏବଂ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି।

କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ କେ.ସି ଭେନୁଗୋପାଲ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଜୟ ମାକେନ୍ ଶନିବାର ରାଜସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଭେନୁଗୋପାଲ ଏହାକୁ ଏକ ସରକାରୀ ଯାତ୍ରା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସଚିନ ପାଇଲଟ, ୧୮ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସହ ଗତ ବର୍ଷ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଖୋଲିଥିଲେ। ଏହି ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ପାଇଲଟ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ ଯେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଯାଇଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଜାତୀୟ ଖବର, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପଞ୍ଜାବ, ବିବାଦର ସମାଧାନ, ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *