ଦୈନିକ ଭାସ୍କରର ବିଭିନ୍ନ ଅଫିସ୍‌ରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ, କଂଗ୍ରେସ କହିଲା,-” କରୋନା ଉପରେ ସତ ଦେଖାଇବାର ପରିଣାମ ଭୋଗୁଛି ସଂସ୍ଥା “

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ଖବରକାଗଜ ‘ଦୈନିକ ଭାସ୍କର’ର ବିଭିନ୍ନ ଅଫିସ୍‌ରେ ଗୁରୁବାର ଆୟକର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି। ଟିକସ ଫାଙ୍କିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦୈନିକ ଭାସ୍କରର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଅଫିସ୍ ଉପରେ ରେଡ୍ କରାଯାଇଛି। ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ଭୋପାଳ, ଜୟପୁର, ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚଢାଉ କରାଯାଉଛି। କରୋନା କାଳରେ ଖବର ସଂଗ୍ରହ କରି ସତ୍ୟକୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିଥିବା ଏହି ସଂସ୍ଥା ଉପରେ ଚଢ଼ାଉକୁ ନେଇ ସଂସଦରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ବର ଉଠିଛି। କଂଗ୍ରେସ ସମେତ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରି ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ ଫଳରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପଡ଼ିଲା।

 ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ, ସଂସଦରେ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସଦସ୍ୟମାନେ ଜାସୁସି ଏବଂ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଅଫିସ୍ ରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ରେଡ୍ କୁ ନେଇ ଜୋରଦାର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଦ୍ୱିପ୍ରହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା।  ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ରେଡ୍ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ହିନ୍ଦୀ ମିଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀର ପ୍ରୋତ୍ସାହକଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। 

 କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଗବିଜୟ ସିଂଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୈନିକ ଭାସ୍କରଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ରେଡ୍ କୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କଡା ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି।  କଂଗ୍ରେସର ଭେଟେରାନ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ,”ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ତାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ହୋଇଥିବା କୋଭିଡ୍ କୁପରିଚାଳନାର ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ଏକ ଅଘୋଷିତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି, ଯେମିତି ଅରୁଣ ଶୌରି କହିଛନ୍ତି, ଏହା ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ।”

 ଏଥି ସହ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଗବିଜୟ ସିଂ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ମୋଦୀ ଶାହାଙ୍କ ତରଫରୁ ସାମ୍ବାଦିକତା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସିଂ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ” ସାମ୍ବାଦିକତା ଉପରେ ମୋଦୀ ଶାହାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ !  ମୋଦୀ ଶାହାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଅସ୍ତ୍ର ହେଉଛି ଆଇଟି, ଇଡି ଏବଂ ସିବିଆଇ ! ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଅଗ୍ରୱାଲ ଭାଇ ଭୟଭୀତ ହେବେ ନାହିଁ।  ଆୟକର ଅନୁସନ୍ଧାନ ୱିଙ୍ଗର ଭାସ୍କରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜାରି ।  ଆୟକର ଟିମ୍ ଅଧା ଡଜନ ସ୍ଥାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ।” 

 ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଗ୍ରୁପ୍ ଦେଶରେ ମୋଟ ୫ ଟି ଖବରକାଗଜ ପ୍ରକାଶ କରୁଛି।  ହିନ୍ଦୀ, ମରାଠୀ ଏବଂ ଗୁଜରାଟୀରେ ଏହାର ୬୫ ସଂସ୍କରଣ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି।  ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲ୍ ଏବଂ ମେ ମାସରେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ସମୟରେ ଦୈନିକ ଭାସ୍କର ଖବରକାଗଜ ଗ୍ରୁପ୍ ବ୍ୟାପକ କଭରେଜ୍ କରିଥିଲା ​​।

The post ଦୈନିକ ଭାସ୍କରର ବିଭିନ୍ନ ଅଫିସ୍‌ରେ ଆୟକର ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ, କଂଗ୍ରେସ କହିଲା,-” କରୋନା ଉପରେ ସତ ଦେଖାଇବାର ପରିଣାମ ଭୋଗୁଛି ସଂସ୍ଥା “ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, congress, Dainik Bhaskar, IT RaidSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *