ଭାଜପା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଜବ ଯୁକ୍ତି, ” ସେଲଫି ନେବାକୁ ହେଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ “

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଠାକୁର ସର୍ବଦା ନିଜର ବିବାଦୀୟ ବୟାନକୁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ପାଇଁ ରଖିଥିବା ସର୍ତ୍ତକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଉପୁଜିଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେଲଫି ନେବା ଦ୍ୱାରା ସମୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥାଏ। ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସେଲଫି ନେବା ପାଇଁ ଆଦାୟ ହେବା ରାଶିକୁ ଦଳର ପାଣ୍ଠିରେ ଜମା ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଉଷା ଠାକୁର ହେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମନ୍ତ୍ରୀ। ସେ ରବିବାର ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଳଠାରୁ 250 କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଖଣ୍ଡୱାଠାରେ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଶହ ଶହ ବିଜେପି କର୍ମୀ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେବାକୁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଫଳରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେଲଫି ନେବାରେ ଅନେକ ସମୟ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି କାରଣରୁ ଆମେ ଆମର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଳମ୍ବ କରିଥାଉ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଭାବିଛୁ ଯେ ଯିଏ ଆମ ସହିତ ସେଲଫି ନେଵ , ତାଙ୍କୁ ଦଳର ସ୍ଥାନୀୟ ମଣ୍ଡଳ ୟୁନିଟ୍ ପାଣ୍ଠିରେ 100 ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଖଣ୍ଡୱାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ। ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ସେ ଫୁଲ ବଦଳରେ ପୁସ୍ତକ ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ କାରଣ କେବଳ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ କାରଣ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏହି ଫୁଲଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ରୁହନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତାମାନେ ଫୁଲ ବଦଳରେ ପୁସ୍ତକ ନେବା ଉଚିତ୍।

ମନ୍ତ୍ରୀ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ କରୋନା ଟିକା ନେଉଥିବା ଲୋକମାନେ ପିଏମ କେୟାର ପାଣ୍ଠିରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଡୋଜ ପାଇଁ 250 ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ଉଚିତ। ଏହାପୂର୍ବରୁ 2015 ରେ ଠାକୁରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ ସହକର୍ମୀ କୁନୱର ବିଜୟ ଶାହା କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେଵାକୁ କହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ 10 ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ। ତେବେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏଭଳି ବୟାନକୁ କଂଗ୍ରେସ କଡା ନିନ୍ଦା କରିଛି।

The post ଭାଜପା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଜବ ଯୁକ୍ତି, ” ସେଲଫି ନେବାକୁ ହେଲେ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ “ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, SelfieSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *