ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ପୁଣି ଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ୟୁପି ଛାଡି ଚାଲିଯିବି : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାୟର ମୁନାୱର ରାଣା

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାୟର ମୁନାୱର ରାଣା, ସର୍ବଦା ନିଜର ବୟାନକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁପି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଓୱାଇସିଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପରେ ପୁଣିଥରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଢିବ ଏବଂ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ, ଯଦି ଯୋଗୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ରାଜ୍ୟ ଛାଡି ଚାଲିଯିବେ।  ତେବେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ମୁନାୱର ରାଣା ସିଏମ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।  ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନେକ ଥର ବିଜେପି ଏବଂ ଯୋଗୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

 ନ୍ୟୁଜ୍ 18 କୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ମୁନାୱର ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏଥର ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ପୋଲାରାଇଜେସନ କରିବାରେ ବିଜେପି ସଫଳ ହୁଏ ଏବଂ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ରାଜ୍ୟ ଛାଡି ଅନ୍ୟତ୍ର ଚାଲିଯିବେ । ଏହା ସହିତ ସେ ୟୁପିରେ ୧୦୦ ସିଟ୍ ରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ଓୱାଇସିଙ୍କୁ ନେଇ ରାଣା କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ବିଜେପି ଏବଂ ଓୱାଇସି ଏପରି କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧା, ଯେଉଁମାନେ କେବଳ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମାମଲା ଭିନ୍ନ।

 ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟେ ନିର୍ବାଚନରେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ବାରା ଭୋଟର ପୋଲାରାଇଜେସନ୍ ହେବ ଏବଂ ମୁସଲିମ ଭୋଟ୍ ଓୱାଇସି ନେଇଯିବେ , ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ଟିକିଏ ବି ବୁଦ୍ଧି ଅଛି, ତେବେ ସେମାନେ ଓୱାଇସିଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବେ ନାହିଁ।  ରାଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ୟୁପି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମୁସଲମାନମାନେ ଓୱାଇସିଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତି, ତେବେ ଭୋଟ୍ ପୋଲାରାଇଜ୍ ହେବ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପିକୁ ଜିତିବା କଷ୍ଟକର ହେବ ନାହିଁ। ଯଦି ସିଏମ ଯୋଗୀ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଯିବି ଯେ ଏହି ରାଜ୍ୟ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ପାଇଁ ରହିବା ଯୋଗ୍ଯ ନୁହେଁ ଏବଂ ସେ ଏହି ରାଜ୍ୟ ଛାଡି ଚାଲିଯିବେ।

  ମୁନାୱାର୍ ରାଣା ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍ ନେଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ।  ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମୁନାଭୱାର ରାଣା ଭାରତକୁ ଏକ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ଦେଶ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାୟର ତାଙ୍କର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ଆଉ ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷ ହୋଇ ନାହେଁ, ଏହା ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ହୋଇଯାଇଛି।

The post ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ପୁଣି ଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ୟୁପି ଛାଡି ଚାଲିଯିବି : ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାୟର ମୁନାୱର ରାଣା appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, BJP, Munawar Rana, yogi adityanathSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *