ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟଙ୍କୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ ସନ୍ଦେଶ, ” ଆରଏସଏସକୁ ଚାଲି ଯାଆନ୍ତୁ, ଆମକୁ ସେମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ”

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଂଗ୍ରେସରୁ ବହୁ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ି ବିଜେପି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଭଳି ବଡ ବଡ ନେତା ଦଳ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ଅନ୍ୟ କିଛି ନେତା ଦଳରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ତେବେ ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନେତାମାନଙ୍କୁ କଡା ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ,” ଯେଉଁମାନେ ବାସ୍ତବତା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ ସାମ୍ନା କରି ନପାରିବେ ସେମାନେ ଦଳ ଛାଡ଼ିବା ଉଚିତ। ନିର୍ଭୀକ ନେତାମାନଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଅଣାଯିବା ଉଚିତ। ” 

    କଂଗ୍ରେସର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବିଭାଗର ଅଫିସ୍ ଧାରକମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ଡିଜିଟାଲ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଭୟଭୀତ ଥିଲେ ସେମାନେ କଂଗ୍ରେସରୁ ବାହାରିଯାଇଛନ୍ତି ।  ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି, “ଅନେକ ଲୋକ ଭୟଭୀତ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି।  ଏହିପରି ସମସ୍ତ ଲୋକ ଆମର।  ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଆମ ପାର୍ଟୀରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। “

 ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି, “ଅନେକ ଲୋକ ଭୟଭୀତ ନୁହଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହିପରି ସମସ୍ତ ଲୋକ ଆମର। ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣନ୍ତୁ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଆମ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଉ।

 କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ,”ସେମାନେ ଆରଏସଏସ ଲୋକ ଏବଂ ସେମାନେ ଦଳରୁ ବାହାରକୁ ଯିବା ଉଚିତ, ସେମାନଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଅନୁଚିତ । ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ, ସେମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଆମକୁ ନିର୍ଭୀକ ଲୋକ ଦରକାର। ଏହା ହେଉଛି ଆମର ଆଦର୍ଶ। ସିନ୍ଧିଆଙ୍କର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନିଜ ଘରକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପଡ଼ିଲା, ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଆରଏସଏସରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ।”

 ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟର ଆକଳନ ହେଉଛି ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି।  ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସିନ୍ଧିଆ ଏବଂ ଜିତିନ ପ୍ରସାଦ ପ୍ରମୁଖ ଅଟନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ‘ଜୁମ୍’ ମାଧ୍ୟମରେ ଦଳର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ବିଭାଗର ୩୫୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି।

The post ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟଙ୍କୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟ ସନ୍ଦେଶ, ” ଆରଏସଏସକୁ ଚାଲି ଯାଆନ୍ତୁ, ଆମକୁ ସେମାନଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ” appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, congress, rahul gandhi, rssSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *