ପ୍ରଦେଶ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟକାରଣୀ ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,  ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ସଭାପତି ସୟଦ ୟାସିର୍ ନୱାଜ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଅଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ପି.ସି.ସି. ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଖଣିଜସମ୍ପଦ ଭରପୁର ରହିଥିଲାବେଳେ ରାଜନେତାମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଅଭାବରୁ ଓଡ଼ିଶା ଆଜି ଭାରତ ବର୍ଷର ପଛୁଆ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ଦୁର୍ନାମ ମୁଣ୍ଡାଉଅଛି । ଜଣେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀର ଲକ୍ଷ୍ୟ, ବିଚାରଧାରା ଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କ’ଣ ରହିବା ଦରକାର, ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ ଦେଇଥିଲେ ।

ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏ.ଆଇ.ସି.ସି. ସମ୍ପାଦକ ତଥା ଓଡ଼ିଶା ସହ ପ୍ରଭାରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ରୁଦ୍ର ରାଜୁ କହିଥିଲେ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ବ୍ୟାପକ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ଓଡ଼ିଶାର ରାଜନୈତିକ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରିବ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ରାଜନୈତିକ ପସ୍ତାବ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥପ୍ରତି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଦାସୀନ ।

କରୋନା ମୁକାବିଲାକୁ ନେଇ ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିବା ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ଲୋକ ଲୋଚନକୁ ଆସିଛି । ମହଙ୍ଗାମାଡ଼ ଓ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ପ୍ରଭାରୀ ସୁଶ୍ରୀ ଅନୁଲେଖା ବୋଷା କହିଥିଲେ ଯେ ନବଗଠିତ ଛାତ୍ରକଂଗ୍ରେସର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଓ ଜିଲ୍ଲା ସଭାପତିମାନେ ନବୀନ ଓ ମୋଦି ସରକାରର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର, ଦୁର୍ନୀତି, ଅପାରଗତା ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ରାଜ୍ୟ ଖବର, କାର୍ଯ୍ୟକାରଣୀ ବୈଠକ, ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *