ବିସ୍ତୁତ ରାଶିଫଳ: ଜୁଲାଇ 16 ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ କଣ ରହିବ ଭାଗ୍ୟ ଓ ଭବିଷ୍ୟତ, ପଢନ୍ତୁ

ମେଷ-ଏକ ଉତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ତୁମର ପ୍ରିୟ ଖାଦ୍ୟ ଉପଭୋଗ କରିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରିବାର ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ଖୁସିରେ ବିତାଇବେ। ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସମ୍ଭାବନା, ସାବଧାନ ରୁହ। ବିନିଯୋଗ ଭଲ ହେବ। ତୀର୍ଥଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କରାଯାଇପାରେ।

ବୃଷ-ଦୂରରୁ ସୁସମାଚାର ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଅତିଥିମାନେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ରିସ୍କ ନେବାକୁ ସାହସ କର। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ। ବିନିଯୋଗ ଭଲ ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶିଶୁ ପକ୍ଷରୁ ଅଧ୍ୟୟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଚିନ୍ତା ରହିବ। ଦୁଷ୍ଟ ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହ। କ୍ଷତି ସମ୍ଭବ। ଭାଇମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

ମିଥୁନ-ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଭୟ, ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନର ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ପତି ଅଧିକ ଦୟାଳୁ ହେବେ। କୋର୍ଟ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସୁସଙ୍ଗତତା ରହିବ। ଲାଭ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ପାରିବାରିକ ସୁଖ ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ମିଳିବ। ବିନିଯୋଗ ଭଲ ହେବ। ସେଠାରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ବନ୍ଧୁତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ନୂତନ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇପାରିବ। ଆଜି ଟଙ୍କା ରହିବ।

କର୍କଟ-ଖର୍ଚ୍ଚ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଟେନସନ ହେବ। ବଜେଟ୍ ଖରାପ ହେବ। ଦୁଃଖଦ ଖବର ଦୂରରୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ, ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅ। କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ତତ୍ପର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଭାଷାରେ ହାଲୁକା ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କ୍ରନିକ ରୋଗ ଦେଖାଦେଇପାରେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ରିସ୍କ ନିଅ ନାହିଁ ।

ସିଂହ-ଯାତ୍ରା ସଫଳ ହେବ। ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇପାରେ। ସେଥିପାଇଁ ଅସ୍ଥିରତା ଦେଖାଯିବ। ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ। ଆପଣ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାମକୁ ଅଟକାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର। ଆୟରେ ଏକ ଅନୁକୂଳ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ସହଭାଗୀମାନେ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ବିନିଯୋଗ ଭଲ ହେବ।

କନ୍ୟା-ପ୍ରଗତି ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଜମି ଏବଂ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟିଯିବ। ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିବେ। ଚାକିରି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରିବାର ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଶତ୍ରୁତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅଜ୍ଞାତର ଭୟ ରହିବ। କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ହେବ।

ତୂଳା-ଏକ ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆସିପାରେ। ଶୀଘ୍ର କିଛି ଭୁଲ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା ଟଙ୍କା ମିଳିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଅଛି, ଏହାକୁ ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଭ୍ରମଣ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ନୂତନ ଆୟରୁ ଉତ୍ସ ମିଳିପାରିବ। ଚାକିରୀ କାମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯିବ। ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷଗୁଡିକ ସତର୍କରେ ରଖନ୍ତୁ।

ବିଛା-ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆସିବ। ଋଣ ନେବାକୁ ଏକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। କ୍ରନିକ୍ ରୋଗ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। କାର୍ଯ୍ୟ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନ ହେବ। ପ୍ରେମ କାର୍ଯ୍ୟରେ ତତ୍ପର ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଖର୍ଚ୍ଚ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଧନୁ-ପରିବାରର ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ। ଯାନ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରର ବ୍ୟବହାର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ଆବଶ୍ୟକ କରେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଝଗଡା କର ନାହିଁ। କାର୍ଯ୍ୟର ଗତି ଧୀର ହେବ। ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନ ହେବ। ବିନିଯୋଗ କରିବାର ସମୟ ନାହିଁ। ଚାକିରିରେ ଅଧସ୍ତନମାନଙ୍କ ସହିତ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ, ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅ।

ମକର-କାହାର କଥାରେ ଜଡିତ ହୁଅ ନାହିଁ । ରୋଜଗାର ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ। ନୂତନ ପୋଷାକ ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ହଠାତ୍ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ବ୍ୟବସାୟ ଯାତ୍ରା ସଫଳ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବୃଦ୍ଧିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। ଚାକିରିରେ ଦାୟିତ୍ବ ବଢିପାରେ। ପରିବାର ସହାୟତା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଆପଣ ଉତ୍ସାହର ସହିତ କାମ କରିପାରିବେ।

କୁମ୍ଭ- ଅପରିଚିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କଥାରେ ଜଡିତ ହୁଅ ନାହିଁ । ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇପାରେ। ଅଳ୍ପ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ। ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ସାମାଜିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଲାଭ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଆପଣ ଜଣେ ଜ୍ଞାନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ପାଇବେ। ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀମାନେ ଚାକିରିରେ ଖୁସି ହେବେ।

ମୀନ-ବିପଦ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସମ୍ଭବ । ବ୍ୟବସାୟ ମନ୍ଥର ହେବ । ଚାକିରିରେ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ । ପରିବାରରେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ । ସୁଖର ଉପାୟରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ । ବିନିଯୋଗରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ବ୍ୟବସାୟ ଭଲ ହେବ । ଆୟ ଜାରି ରହିବ । ଆପଣ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଧର୍ମ, ରାଶିଫଳThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *