ଶୁଭକାମରେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଦେଉଛି କି? ତାହା ହୁଏତ ଖରାପ ହୋଇପାରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ସାଧାରଣତଃ ଘରୁ କୌଣସି ଶୁଭ କାମରେ ବାହାରିବା ବେଲେ ସମସ୍ତେ ଭଗବାନଙ୍କ ନାମକୁ ସ୍ମରଣ କରି ବାହାରିଥାନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଲା ଯେଉଁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଯେପରି ଶୁଭ ହୁଏ। ହେଲେ ବେଳେ ବେଳେ ଘରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ କିଛି ଏପର ଘଟଣା ଘଟେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶୁଭ ହୋଇଯାଏ। କାର୍ଯ୍ୟଟି ସଫଳ ହୋଇ ନ ଥାଏ। ସେହିପରି କିଛି ଘଟଣା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବେଶ ଦରକାରରେ ଆସିପାରେ।

ପୋଷାକ ବଟନ୍: ଯଦି ଆପଣ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିସା ବେଳେ ବଟମଗୁଡିକ ଭୁଲରେ ଲଗାଇଲେ ତେବେ ଏହା ଖରାପ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସିଧା ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୁମେ ପୁଣି ପୋଷାକ କାଢିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେହି ବଟନ୍ କୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ରଖିବା ଉଚିତ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ରାସ୍ତାରେ ପୋଷାକର ଏକ ବଟନ୍ ପାଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଉଥିବାର ଏକ ସଙ୍କେତ ଅଟେ।

କୁକୁର ଭୁକିବା: ଯଦି ଆପଣ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ପୋଷା କୁକୁର କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଭୁକିବାରେ ଲାଗୁଛି ତେବେ ଏହା ଏକ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ହୋଇପାରେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଘର ବାହାରେ ବସିଥିବା କୁକୁର ହଠାତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁବାକୁ ଲାଗେ, ତେବେ ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯଦି ଆପଣ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ନାହିଁ ।

ଛିଙ୍କିବା: ଛିଙ୍କିବା ସାଧାରଣତଃ ସଙ୍କେତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି ଏବଂ କେହି ଛିଙ୍କି ଦେଲା ତେବେ ଆପଣ କିଛି ସମୟ ବସିବା ଉଚିତ୍ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଯଦି କେହି ଏକାଧିକ ଥର ଛିଙ୍କନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଏକ ଅଶୁଭ ନୁହେଁ ବରଂ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ ଆଣିବାକୁ ଦୋକାନକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ କେହି ଛିଙ୍କିଲା ତେବେ ଏହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲାଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ।

ଗାଈ ବୋବାଇବା- ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଯଦି ଆପଣ ଯିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ଗାଈ ବିକଳିଆ ରଡି ଶୁଣାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଚେତାବନୀ ହୋଇପାରେ । ଆପଣଙ୍କର ଭ୍ରମଣରେ କିଛି ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, କିଛି ସମୟ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଯାତ୍ରାରେ ବିଳମ୍ବ କରନ୍ତୁ । ବିପଦକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯିବ ।

ଚାବିଗୁନ୍ଥା: ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ, ଗୃହିଣୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ଚାବିଗୁନ୍ଥା ରଖିଥା’ନ୍ତି । ଏହା ସେହି ଘରର ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଏ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଚାବି ଗୁନ୍ଥା ଧୀରେ ଧୀରେ କଳଙ୍କିତ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ ତେବେ ଏହା ଏକ ବହୁତ ଭଲ ସଙ୍କେତ ଅଟେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆପଣ ଟଙ୍କା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଆପଣ ଏହି ଟଙ୍କା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କଠାରୁ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ । ଏହା ସହିତ, ଘରର ବାଳିକାଙ୍କ ତକିଆ ତଳେ ଚାବିଗୁନ୍ଥା ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଅଟେ । ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି ଏହାଦ୍ବାରା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶୀଘ୍ର ଘରକୁ ଆସିଥାନ୍ତି।

Read Moreଧର୍ମ, ବିଶେଷ ଖବର, ଘରୁ ବାହାରିବା ବେଳେ, ଶୁଭକାମThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *