ବିସ୍ତୁତ ରାଶିଫଳ : ସାବଧାନ, ଜୁଲାଇ 15 ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଠଟି ରାଶି ଉପରେ ରହିଛି ବିପଦ

ମେଷ: – ଆଜି, ଯଦି ଆପଣ ଫଳାଫଳ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନକରି କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ଅନାବଶ୍ୟକ ଆର୍ଥିକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟିଯିବ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ତୀବ୍ର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେତୁ ମନ ଦୁଃଖୀ ହୋଇପାରେ । ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହାଫଳରେ ତୁମେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିପାରିବେ ଏବଂ ବୁଝିପାରିବ । ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ । ବୌଦ୍ଧିକ ଆଲୋଚନା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ । ଆଜି ଟଙ୍କା ସହ ଜଡିତ କୈଣସି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ । ଦିନଟି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ହସ, ଥଟ୍ଟା ଏବଂ ଆନନ୍ଦରେ ବିତାଇପାରେ ।

ବୃଷ: – ଆଜି ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ । ତୁମର ଖାଦ୍ୟର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନିଅ । ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ଆପଣଙ୍କୁ ହୁଏତ ଭାବପ୍ରବଣ ଚାପ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡିବ । ବନ୍ଦ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ । ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ । ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ । ବାହାର ଲୋକଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ସତ୍ତ୍ବେ  ତୁମର ଜୀବନ ସାଥୀ ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଉପାୟରେ ସଶକ୍ତ ହେବ । ଆଜି ଆପଣ ସହଜରେ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବେ । ଆପଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ଜିତିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ । ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ।

ମିଥୁନ: – ଆଜି ସକାଳେ ଆପଣଙ୍କ ମନ କ୍ରୋଧିତ ହେବ । ଅଯଥା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ଦୀର୍ଘ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଶକ୍ତି ସ୍ତରରେ କରିଥିବା ଉନ୍ନତିଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ସଫଳତା ମିଳିବ । ଛାତ୍ରମାନେ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ଫଳାଫଳ ପାଇବେ ନାହିଁ । କ୍ରୋଧ ସମୟରେ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖ । ତୁମର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରକୃତି ସମାଲୋଚନାର ଉତ୍ସ ହୋଇପାରେ । ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରେମ ବଢିବ । କାର୍ଯ୍ୟର ସଫଳତା ସହିତ ତୁମର ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖାଯିବ । ଖାଦ୍ୟକୁ ଅବହେଳା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

କର୍କଟ: – ଆଜି ଆପଣ ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବେ । ଖରାପ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ । ଆଜି ଭଲ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସୁଖ ମିଳିବ । ତୁମର ପ୍ରୟାସକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗ ଦିଅ । ଆପଣଙ୍କ ମନୋଭାବ ଏବଂ ଆଶାବାଦୀ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ନକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ । ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବାଧା ଉପୁଜିପାରେ । ଆଦୈ ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କର ନାହିଁ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ଦିନ ଉତ୍ଥାନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରେ । ଆପଣ ଆଜି ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରିବେ । ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ବାଧା ଉପୁଜିପାରେ ।

ସିଂହ: – ଆଜି ଘରୋଇ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଚାପ ଦେଇପାରେ । ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା କଠିନ ଥିବାରୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ମଝିରେ ଅଟକି ଯାଇପାରେ । ଆୟ ବ୍ୟୟଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ। ମଦ୍ୟପାନର ପ୍ରଭାବରେ ଗାଡି ଚଳାଇବା କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ତୁମର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ରହିବ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ୱ ପାଇବେ । ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପ୍ରେମ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସଫଳତା ପାଇବାର ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ହେବ । ମନରେ ଅସୁରକ୍ଷିତତାର ଅନୁଭବ ହେବ ।

କନ୍ୟା: – ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଶକ୍ତିକୁ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ରଖିବା ଉଚିତ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନ ବାସ୍ତବ ହୋଇପାରେ । ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ଯେ କ୍ରୋଧରେ କାହା ସହିତ ତୀବ୍ର ଆଲୋଚନା ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଆୟର ନୂତନ ଉତ୍ସଗୁଡ଼ିକ ଦେଖାଯିବ । କାହା ସହିତ ଶୀଘ୍ର ବନ୍ଧୁତା କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ପରେ ଅନୁତାପ କରିପାରେ । ଗୋଟିଏ ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ । ଆଜି ଆପଣ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଉପକୃତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଆପଣଙ୍କ ପାଟିରୁ ବାହାରୁଥିବା ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ତୂଳା: – ଆଜି ଏକ କ୍ଲାନ୍ତ ଦିନ ହେବ । ଆପଣ ଶେଷରେ ଦୀର୍ଘ ବିଚାରାଧୀନ କ୍ଷତିପୂରଣ ଏବଂ ଋଣ ଇତ୍ୟାଦି ପାଇବେ । ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ କରିବା ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଏକ ଉପାୟ କର । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାର କ୍ଷମତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସକାରାତ୍ମକ ଜିନିଷ ଆଣିବ । ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ, କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ । ତୁମେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଈଶ୍ୱରୀୟ ଦର୍ଶନର ଲାଭ ପାଇବ । ହଠାତ୍ ଭ୍ରମଣ ହେତୁ, ଆପଣ ଅସୁବିଧାର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି । ପତ୍ନୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ । ଶରୀର ଏବଂ ମନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ ।

ବିଛା : – ଆଜି ଆପଣ ମନ୍ଦିରକୁ ଯିବାକୁ କିମ୍ବା କୈଣସି ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ । ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଭାବନାକୁ ବୁଝି ଆପଣଙ୍କ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ । ଦିନଟି ମଧ୍ୟ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ । ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇବ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଭଲଭାବେ ବୁଝିବ ସେତେବେଳେ କାହା ସହିତ ବନ୍ଧୁତା କର । ପ୍ରିୟ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଆଜି ତୁମର ମନୋଭାବ ଟିକେ କଠୋର ହୋଇପାରେ । କୈଣସି ବଡ଼ କିମ୍ବା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ ।

ଧନୁ : – ଆଜି, ଯଦି ତୁମେ କାହାର ରହସ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିଛ, ତେବେ ସେହି ଜିନିଷ କାହାକୁ କୁହ ନାହିଁ । ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ଯୋଗ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ଲାଭ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହେବ । ଆଜି ତୁମର ମଧୁର ଆଚରଣ ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବ । ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ଏକ ନୂଆ ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗ ଅଛି । ପତି-ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ । ରାସ୍ତାରେ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଭାବରେ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି କିମ୍ବା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ପାଇପାରନ୍ତି । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଈଶ୍ବରଙ୍କ ନାମ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତାକୁ ସ୍ମରଣ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଶାନ୍ତି ଦେବ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ।

ମକର: – ଆଜି ଆପଣ ବହୁତ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ରହିବେ । ସତେଜ ହେବାକୁ ଭଲ ବିଶ୍ରାମ ନିଅ । ପରୀକ୍ଷା-ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏକ ପୁରୁଣା ଜିନିଷକୁ ମନେ ରଖିବା କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ । ଧୂମପାନ ନିଶାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପତ୍ନୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ । ଅନ୍ୟ ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ସମୟ । ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଦ୍ୱାରା ତୁମର ମନ ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରେ । ଯତ୍ନର ସହିତ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ, ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭଦ୍ର ହୁଅନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ: – ଆଜି ତୁମ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଖୁସି ଆଣିଦେବ । ଭ୍ରମଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଥକ୍କା ଏବଂ ଚାପ ଦେବ କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କର ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ କେହି ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି । ଯଦି ତୁମେ କାହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବିଶ୍ବାସ କର, ତୁମେ ପ୍ରତାରିତ ହେବ । ତୁମର କ୍ୟାରିୟର ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ । ଆଜି ତୁମେ ତୁମର ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରେମର ଉପହାର ପାଇବ । ଯେକୈଣସି ସ୍ଥାନରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଥର ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ । ଅଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଉପରେ ରହିବ । ଆଇନଗତ ବାଧା ଦୂର ହେବ ।

ମୀନ: – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ ଦିନ ହେବ । ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଅନୁକୂଳ ହେବ । ନୂତନ ଯୋଜନା ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବ । ତୁମର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଶୀଘ୍ର କର ନାହିଁ । ଆପଣ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ସୁସ୍ଥ ରହିବେ । ଆପଣ ଦିନସାରା ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ । କୌଣସି କାରଣରୁ ହଠାତ୍ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ପରିବାର ସହିତ ଖୁସିରେ ସମୟ ବିତାଇବେ । ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭ ହେବ । ପୁରୁଣା ଶତ୍ରୁମାନେ ଆଜି ତୁମର ବନ୍ଧୁ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆଜି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ବିଶେଷ କରି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଧର୍ମ, ରାଶିଫଳThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *