ବିସ୍ତୁତ ରାଶିଫଲଳ: ଜୁଲାଇ 11 ତାରିଖ ରବିବାରରେ ସାତୋଟି ରାଶି ଉପରେ ଅଛି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ

ମେଷ: ଆଜି ନୂତନ ସମ୍ପର୍କର ସାହାଯ୍ୟରେ ଆର୍ଥିକ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ, ସମ୍ପର୍କରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ବିରୋଧ ଯୋଗୁଁ ମନ ଦୁଃଖିତ ହେବ । ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ସାମାଜିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି ରଖିବ । ତୁମର ଦୁଃଖରେ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଅଂଶୀଦାର ହେବେ । ସେମାନଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଣ୍ଟିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଅନେକ ଜିନିଷ ତୁମର ଧର୍ଯ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବ । ବିବାହିତ ଜୀବନ ସୁଖଦ ହେବ ।

ବୃଷ: – ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକର ଫଳପ୍ରଦତା ହେତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବେପରୁଆ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ହେବ । ଆଜି ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଶକ୍ତି ଏବଂ ଦୁର୍ବଳତା ଜାଣିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ । ନିଜ ପତିଙ୍କୁ ନ ପଚାରି ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ୍ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନକାରାତ୍ମକ ମତାମତ ପାଇପାରିବେ । ଆଜି ଦୀର୍ଘ ଦିନର ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ । ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ ।

ମିଥୁନ: – ଆଜି, କୈଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟର ସମାଧାନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ ଯାହାକି ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅବରୋଧ ହୋଇ ରହିଆସିଛି। ଶିକ୍ଷା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦିଗରେ ପ୍ରୟାସ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ । ତୁମର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ରହିବ । ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବ । ତୁମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ । ମାନସିକ ଚାପକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ କିଛି ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ଭଲ ପଢନ୍ତୁ । ତୁମର ବକ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ସଂଯମ ରଖ । ପାରିବାରିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ: – ଆଜି ଏକମାତ୍ର ପ୍ରକୃତି ହେତୁ ମନ ସୃଜନଶୀଳ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକୁ ଅର୍ଥପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ ହେବ, ଯଦିଓ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଅଛି, ଏହା ଘୃଣ୍ୟ ଅନୁଭବ କରିବ । ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଦିନ । ବୃତ୍ତିଗତ ଭାବରେ ତୁମର ଭଲ କାମ ପାଇଁ ତୁମେ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇପାରିବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ନୂତନ ସମ୍ଭାବନା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇପାରିବ । ଆଜି ତୁମର ବିରୋଧୀମାନେ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ । ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମେ ସଫଳତା ପାଇବ । ବ୍ୟବସାୟ ଯୋଜନା ଫଳପ୍ରଦ ହେବ।

ସିଂହ: – ଆଜି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହେତୁ ଉତ୍ସାହ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ, ବାସ୍ତୁ ଭୋଗ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା ବଢିବ । ଏକାଗ୍ରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ । ଗୋଟିଏ ଦିଗରେ କରାଯାଇଥିବା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେବ । ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ, ଶୀଘ୍ର କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଆରାମଦାୟକ ଏବଂ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ । ଆଜି କୌଣସି ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ ।

କନ୍ୟା: – ଆଜି ଆପଣ ନିଜକୁ ଭଲ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସୀ ଅନୁଭବ କରିବେ । କଳ୍ପନାରେ ବାସ କରିବା ବନ୍ଦ କର ଏବଂ ବସ୍ତୁ ଜଗତକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର, ଆଜି ମନ ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ବିଭ୍ରାନ୍ତ ହୋଇପାରେ । ପ୍ରେମ ପାଇଁ ସମୟ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଟେ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣ ଏକାକୀ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି, ଏହାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ ।

ତୂଳା: – ଆଜି ତୁମର ଭାଗ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ସମସ୍ତ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତି ସହିତ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କର, କିଛି ନୂତନ ଯୋଗଦାନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ । ଘରୋଇ ଜୀବନ ଆରାମଦାୟକ ଏବଂ ଖୁସି ହେବ । ଆଜି ଆପଣ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ ଯାହା ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି । ଶତ୍ରୁମାନେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବେ । ଯଦି ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟା ସହିତ ଆସନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କର ଆଚରଣକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖନ୍ତୁ । ଶୀଘ୍ର ସଫଳତାର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବ ।

ବିଛା : – ଆଜି ମନ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଆରାମ ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହେବ, ଆପଣଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନଟି ମଜାଳିଆରେ ବିତାଇବେ । ଭ୍ରମଣ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟର ସୁଯୋଗ ଖୋଲିବ । କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରି ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ । ଆଜି ଆପଣ ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଭେଟିବେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଖୁସି ହେବେ ଏବଂ ଘରେ ଶାନ୍ତି ରହିବ । ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ । ଚଳନଶୀଳ ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଦିଗରେ ସଫଳତା ମିଳିବ ।

ଧନୁ : – ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଘରୋଇ ଦାୟିତ୍ବରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟର ସମାଧାନରେ ମନ ଖୁସି ହେବ । ଶିଶୁର ବିଫଳତା ଆପଣଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ । କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ । ତୁମର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀମାନେ ତୁମକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇପାରନ୍ତି । ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ । ଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ । ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭାବପ୍ରବଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ ।

ମକର : – ଆଜି ଗ୍ରହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଅନୁକୂଳ କାରଣରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥତା ମନରେ ନିରାଶା ସୃଷ୍ଟି କରିବ । ଆଜି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ସମୟ ଦିଅ । ଋଣ ମାଗୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ । ଆଜି, ଟିକିଏ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ, ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫଳାଫଳ ଆଶା କରାଯାଏ । ଏକ ନୂତନ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଶୁଭ ଦିନ । ଯାତ୍ରା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଭୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବ । ଶିଶୁର ଦାୟିତ୍ ପୂରଣ ହେବ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ।

କୁମ୍ଭ: – ଆଜି ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତୁମର ନୂତନ ଦିଗରେ ରଙ୍ଗ ଆଣିବ, ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଗ୍ରହଣ କରିବ, ଜୀବନକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗ ଦେବ । ତୁମକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କର । ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଯୋଜନା ଏବଂ ମନୋଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ । ଆଜି ଗାଡି ଚଲାଇବା କିମ୍ବା ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିବା ସମୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଦିନ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ସହଯୋଗ ନେବାରେ ସଫଳତା ପାଇବେ ।

ମୀନ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ମନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବ, କଳ୍ପନାରେ ବଞ୍ଚିବା ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବସ୍ତୁ ଜୀବନକୁ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ । ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ଠକେଇ ପାଇଁ ଆଖି ଓ କାନ ଖୋଲା ରଖନ୍ତୁ । ବାହାରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ । ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଭଲରେ ଚାଲିନଥିଲା ଆଜି ତାହା ହଟିଯିବ । ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଆଜି ମିଳିପାରିବ । ଆପଣ ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ ।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଧର୍ମ, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ରାଶିଫଳThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *