ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରାଥମିକ ବୁଣାକାର ସହଯୋଗ ସମିତିକୁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ

ରମେଶ ମହାନ୍ତି
ଜଗତସିଂହପୁର: ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରାଥମିକ ବୁଣାକାର ସହଯୋଗ ସମିତି ମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ମାର୍କେଟିଂ ସଂଗଠନ ମାନଙ୍କ ସହିତ ବୟନଶିଳ୍ପ ଉତ୍ପାଦ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାବିକା ନିମନ୍ତେ ସଂଯୋଗୀକରଣ କରାଯାଇଛି।

୨୦୨୦-୨୧ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ବଡବାଗ ପ୍ରାଥମିକ ବୁଣାକାର ସହଯୋଗ ସମିତି (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍)କୁ ବୟନିକା ଅନୁଷ୍ଠାନ ମାଧ୍ୟମରେ ୩୨.୨୫ ଲକ୍ଷ ଓ ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫.୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଉତ୍କଳିକା ଅନୁଷ୍ଠାନ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୦୨୦-୨୧ ବର୍ଷରେ ୪.୫୧ଲକ୍ଷ ଏବଂ ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୨.୧୪ଲକ୍ଷ ମାର୍କେଟିଂ ନିମନ୍ତେ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ୨୦୨୦-୨୧ ବର୍ଷରେ ବୟନିକା ସହିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ପାର୍ବତୀ (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୦.୬୭ଲକ୍ଷ , ବାସୁଦେବ ଶ୍ରୀ ସାରଳା (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍)୮.୫୦ ଲକ୍ଷ, ଜଗନ୍ନାଥପୁର (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୭ଲକ୍ଷ, ଓଡିଶୋ (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୧୮.୬୬ ଲକ୍ଷ, ଅଲଣାହାଟ (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍)୩.୧୭ ଲକ୍ଷ, କେନ୍ଦାଳ (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୩.୦୧ ଲକ୍ଷ ,ନେତାଜୀ (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୫.୫୧ ଲକ୍ଷ, ଶ୍ରୀ ଦୁର୍ଗା (ପି.ଏଚ୍.ସି.ଏସ୍) ୧.୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବଜାର କିଣାବିକା ସୁବିଧା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ସିଦ୍ଧ ବାନାମ୍ବର ସମିତିକୁ ସମ୍ବଲପୁରୀ ବସ୍ତ୍ରାଳୟ ମାଧ୍ୟମରେ ୨୦୨୦-୨୧ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୧୦.୫୦ ଲକ୍ଷ ଓ ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୧.୬୭ ଲକ୍ଷ ମାର୍କେଟିଂ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଗତ ଜୁଲାଇ ୭ ତାରିଖରେ ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ୨୦୨୧-୨୨ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୪୭ ଜଣ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣ ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ତନ୍ତ ନିମନ୍ତେ ୩୬ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୬ ଜଣଙ୍କୁ ତନ୍ତ ସହିତ ଉପସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ନିମନ୍ତେ ୧.୨୯.୬୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ୩୯ ଜଣ ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ବୁଣାବୁଣି ସାମଗ୍ରୀ ନିମନ୍ତେ ୧.୪୦.୪୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ବ୍ୟବସାୟ, ରାଜ୍ୟ ଖବର, ଆର୍ଥିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ, ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା, ପ୍ରାଥମିକ ବୁଣାକାର ସହଯୋଗ ସମିତିThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *