ଓଡିଆ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଆସିଲା ଫୋନ, ରାତାରାତି ଦିଲ୍ଲୀରେ ହେଲେ ହାଜର, ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଭୁବନେଶ୍ବର, ଆଜି ସଂଧ୍ୟାରେ ମୋଦି ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳର ସଂପ୍ରସାରଣ ହେବ। ସେଥିପାଇଁ  ଯେଉଁମାନେ ନୂଆରେ ସାମିଲ ହେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡକାଯାଇଛି। ଗତକାଲି ବହୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ସ୍ଥିତିରେ ଓଡିଶାରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନ ଥିବା ଜଣେ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡକରା ହୋଇଛି। ଗତକାଲି ସେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଥିଲେ। ଫୋନ କଲ ପାଇବା ପରେ ରାତାରାତି ଯାଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି।

ତେବେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମୟୁରଭଂଜ ସାଂସଦ ବିଶେଶ୍ବର ଟୁଡୁ। ତାଙ୍କର ନିକଟତମ ମହଲର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତକାଲି ସାଂସଦଙ୍କ ପାଖକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଜେପି ଅଫିସରୁ ଫୋନ ଆସିଥିଲା। ସେଥିରେ କେବଳ କୁହାଗଲା ଯେ ତୁରନ୍ତ ରାତି ଭିତରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୁଅ। ଏହାପରେ ସାସଂଦ ବ୍ୟସ୍ତ ବିବ୍ରତ ହୋଇ ବିମାନରେ ରାତାରାତି ଦିଲ୍ଲୀ ଉଡିଗଲେ। ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପାଇଁ ଡକାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ସେ ବିଷୟରେ କେହି କହିଲେ ନାହିଁ।

ମୟୁରଭଂଜ ସାଂସଦ ବିଶେଶ୍ବର ଟୁଡୁ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ନେତା। ନିକଟରେ ମୟୁରଭଂଜର ନେତ୍ରୀ ଦ୍ରୋପଦୀ ମୁର୍ମୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ପଦବୀରୁ ଅବସର ନେଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଓଡିଶାର ସେହି ପଦମର୍ଯ୍ୟଦାକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ହୁଏତ ମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଏଥିସହିତ ବିଶେଶ୍ବର ଟୁଡୁ ହେଉଛନ୍ତି ଆରଏସଆସର ଜଣେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ସମର୍ଥକ। ସେ ଏହି ସଂସ୍ଥାର ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ଜଣେ ଟାଣୁଆ ନେତା। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆରଏସଏସର ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏକ ପଦପଦବୀରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ସେ ସେତେବେଳେ ଏହି ଆରଏସଏସ ସହଯୋଗରେ ଟିକେଟ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ନୂଆ ଖବର ଅନୁସାରେ ସେ ସେହି ଆରଏସଏସ ଲବିରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ହାସଲ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ସେଥିରେ ଟୁଡୁଙ୍କ ନାମ ବିଲକୁଲ ନଥିଲା।

 

Read Moreଜାତୀୟ ଖବର, ବିଶେଷ ଖବର, ରାଜ୍ୟ ଖବରThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *