ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି କୋୱିନ୍ ଗ୍ଲୋବାଲ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା କଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଭାରତ ଆଜି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଡୋମେନର ପ୍ରତିନିଧୀଙ୍କ ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଆୟୋଜନ କରୁଛି। ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ COVID-19 ଟୀକାକରଣ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ସଫଳତା ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ଟୀକାକରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଯେକୈଣସି ଦେଶକୁ କୋ-ୱିନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କୋୱିନ ଗ୍ଲୋବାଲ ସମ୍ମିଳନୀ ଅପରାହ୍ନ 3 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏକ ବିଶେଷ ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ହର୍ଷ ବର୍ଦ୍ଧନ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିବେ।

ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ସମ୍ମିଳନୀରେ କାନାଡା, ମେକ୍ସିକୋ, ନାଇଜେରିଆ, ପାନାମା ଏବଂ ଉଗାଣ୍ଡା ସମେତ ପ୍ରାୟ 50 ଟି ଦେଶର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। କୋୱିନ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ କୌଣସି ଦେୟ କିମ୍ବା ଲାଇସେନ୍ସ ଦେୟ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ନାହିଁ।

COVID 19 ଟୀକାକରଣ ଅଭିଯାନର ଯୋଜନା, କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ୱୟନ, ମନିଟରିଂ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ପାଇଁ କୋ-ୱିନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସର୍ବସାଧାରଣ ପ୍ରଶ୍ନର ସମାଧାନ ତଥା ପରିଚାଳନାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପଯୋଗୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। କୋ-ୱିନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରର ଟୀକାକରଣ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ସୁବିଧା, ଯୋଜନା ଏବଂ ସ୍ଥାନ ଚୟନ ଏବଂ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ସମୟ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରି ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ।

ଡିଜିଟାଲ୍ ସଂକ୍ଷରିତ COVID ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିବାର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କୋୱିନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଉପଲବ୍ଧ। ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ କୋ-ୱିନ୍ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 36 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାଯାଇଛି।

Read Moreଜାତୀୟ ଖବର, ବିଶେଷ ଖବର, Cowin World Conference, କୋୱିନ ସମ୍ମିଳନୀThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *