ଜୁଲାଇ ମାସ ପହିଲା ଠାରୁ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ମଧ୍ୟରୁ ୨୨ ଯୋଡ଼ା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ସେବା ପୁଣି ଚାଲୁ ହେବ

ଭୁବନେଶ୍ବର, ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପରିସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟେସନ ମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପୂର୍ବ ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ ମାସ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ୨୨ ଯୋଡ଼ା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ ସେବାକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପରାମର୍ଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରାଇବାକୁ ରେଳମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଅଛି। ଏହି ଟ୍ରେନ ଗୁଡିକ ଜୁନ ମାସ ଶେଷ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରାଯିବାକୁ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ହେଉଛି…

ପୁରୀରୁ ଛାଡୁଥିବା ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ: 08477/08488 ପୁରୀ-ଯୋଗ ନାଗରୀ ଋଷିକେଶ-ପୁରୀ, 02866/02865 ପୁରୀ-ମୁମ୍ବାଇ ଏଲଟିଟି- ପୁରୀ, 08449/08450 ପୁରୀ-ପାଟନା-ପୁରୀ, 08419/08420 ପୁରୀ-ଜୟନଗର-ପୁରୀ, 02827/02828 ପୁରୀ-ସୁରଟ-ପୁରୀ, 02859 / 02860 ପୁରୀ-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ-ପୁରୀ ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ୍। ଅବଶ୍ୟ, 08477/08488 ପୁରୀ-ଯୋଗ ନଗରୀ ଋଷିକେଶ-ପୁରୀ ସ୍ପେଶାଲ୍ 23 ଜୁଲାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଉପରୋକ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ସ୍ଥିରୀକୃତ ଦିବସ ମାନଙ୍କରେ ରଥ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କୋଭିଡ୍ ପ୍ରୋଟୋକଲ୍ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ରୋଡ୍ ଏବଂ ପୁରୀ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟ ଦିଗରୁ ବାତିଲ୍ ହୋଇ ରହିବ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଛାଡୁଥିବା ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ: 02819/02820 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଆନନ୍ଦ ବିହାର-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02880/02879 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ମୁମ୍ବାଇ ଏଲଟିଟି- ଭୁବନେଶ୍ୱର, 08479/08480 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ତିରୁପତି-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02839/02840 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02845 /02846 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବାଙ୍ଗାଲୋର କ୍ୟାଣ୍ଟ-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02898/02897 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ପଣ୍ଡିଚେରୀ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ 08496/08495 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ରାମେଶ୍ୱରମ୍-ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ।

ସମ୍ବଲପୁରରୁ ଛାଡୁଥିବା ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ:  08306/08305 ସମ୍ବଲପୁର-ହାଓଡ଼ା-ସମ୍ବଲପୁର ଏବଂ 08311/08312 ସମ୍ବଲପୁର-ମାଣ୍ଡୁଆଡିହ-ସମ୍ବଲପୁର ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ୍।

ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ଠାରୁ ଛାଡୁଥିବା ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ: 02851/02852 & 02887/02888 ବିଶାଖାପାଟନମ୍-ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ-ବିଶାଖାପାଟନମ୍, 02869/02870 ବିଶାଖାପାଟନମ୍-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍-ବିଶାଖାପାଟନମ୍, 02857/02858 ବିଶାଖାପାଟନମ୍-ମୁମ୍ବାଇ ଏଲଟିଟି-ବିଶାଖାପାଟନମ୍, 08501/08502 ବିଶାଖାପାଟନାମ୍-ଗାନ୍ଧୀଧାମ-ବିଶାଖାପାଟନମ, 07488/07487 ବିଶାଖାପାଟନାମ୍-କଡପ୍ପା-ବିଶାଖାପାଟନମ ଏବଂ 02831/02832 ବିଶାଖାପାଟନାମ୍-ଲିଙ୍ଗମପଲ୍ଲୀ-ବିଶାଖାପାଟନମ ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ୍।

ଏହା ସହିତ ନିମ୍ନ ଦର୍ଶିତ ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ ଗୁଡିକର ଗଠନରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏହି ଟ୍ରେନ ଗୁଡିକ ହେଲା – 02819/02820 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଆନନ୍ଦ ବିହାର-ଭୁବନେଶ୍ୱରର, 02880/02879 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ମୁମ୍ବାଇ ଏଲଟିଟି- ଭୁବନେଶ୍ୱର, 08479/08480 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ତିରୁପତି-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02839/02840 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02845/02846 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବାଙ୍ଗାଲୋର କ୍ୟାଣ୍ଟ.-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 02898/02897 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ପଣ୍ଡିଚେରୀ-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 08496/08495 ଭୁବନେଶ୍ୱର-ରାମେଶ୍ୱରମ୍-ଭୁବନେଶ୍ୱର, 08449/08450 ପୁରୀ-ପାଟନା-ପୁରୀ, 08419/08420 ପୁରୀ-ଜୟନଗର-ପୁରୀ, 02827/02828 ପୁରୀ-ସୁରଟ-ପୁରୀ, 02859/02860 ପୁରୀ-ଚେନ୍ନାଇ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ-ପୁରୀ ବିଶେଷ ଟ୍ରେନ୍।

Read Moreଜାତୀୟ ଖବର, ବିଶେଷ ଖବର, ବ୍ୟବସାୟ, ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥThe Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *