ସିଏମ୍ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳାଧିପତି ନିଯୁକ୍ତ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏକ ଘରୋଇ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୋରକ୍ଷପୀଠାଧୀଶ୍ୱର ତଥା ୟୁପି ସିଏମ୍ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଗୋରଖପୁରର ସ୍ଥିତ ମହାଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବାଲାପରର କୁଳାଧିପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଏହି ଘରୋଇ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ହେଉଛନ୍ତି ମେଜର ଜେନେରାଲ୍ ଡକ୍ଟର ଅତୁଲ ବାଜପେୟୀ ଏବଂ ଉପ କୁଳାଧିପତି ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଫେସର ଡକ୍ଟର ୟୁପି ସିଂ।  ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପରିଷଦର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଜୁନ୍ 24 ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ମହାଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଏକ ଆଦର୍ଶ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।  ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ଏହି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟ କମିଟିର ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଭାବରେ ଏମପି ପିଜି କଲେଜ ଜଙ୍ଗଲ ଧୁସାଡର ପ୍ରିନ୍ସପାଲ ଡକ୍ଟର ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ରାଓ କୁଳସଚିବ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।  କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ କମିଟିରେ ଆଠ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଡ ରାଓ କହିଛନ୍ତି।  କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ 24 ଜୁନ୍ ଦିନ ଅପରାହ୍ନ 1 ଟାରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଶାସନିକ ଭବନର ଅଡିଟୋରିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ।

The post ସିଏମ୍ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଯୋଗୀ ଗୋରଖନାଥ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳାଧିପତି ନିଯୁକ୍ତ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, CM Yogi Adityanath, Gorakhpur universitySatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *