ଆରକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ନକଲେ ୟୁପି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ : ନିଶାଦ ପାର୍ଟି

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଶାସକ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ରାଜନୈତିକ ହଲଚଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ଏନଡିଏ ଗଠବନ୍ଧନର ସହଯୋଗୀ ନିଶାଦ ପାର୍ଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନିଶାଦ ସମାଜକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିବାରେ ବିଜେପି ବିଫଳ ହୁଏ ତେବେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ନିଶାଦ ପାର୍ଟିର ଜାତୀୟ ସଭାପତି ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ନିଶାଦ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବୃନ୍ଦାବନ ଠାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନିଶାଦ ସମାଜକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆରକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଜେପି ବିଫଳ ହୋଇଛି। ତେଣୁ ଏ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ନହେଲେ ବିଜେପି କ୍ଷମତାକୁ ଫେରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଗତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ତାଙ୍କ ଦଳର ସହଯୋଗ କାରଣରୁ ସମାଜସେବୀ ପାର୍ଟି (ଏସପି) ଏବଂ ବାହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ଗଠବନ୍ଧନ ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ଆସନ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ଏପଟେ କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ପାଇଁ ଏବେ ଦଳ ଘର ସଜାଡ଼ିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

The post ଆରକ୍ଷଣ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ ନକଲେ ୟୁପି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ପରାଜୟ ବରଣ କରିବ : ନିଶାଦ ପାର୍ଟି appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, BJP, Nishad party, Up assembly electionSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *