20 ବର୍ଷ ପୁରଣ କଲା ଅମୀର ଖାନଙ୍କ ‘ଲଗାନ’, ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତିରେ ଅମୀରଙ୍କ ନୂଆ ଘୋଷଣା

ମୁମ୍ବାଇ, ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଲଗାନ 20 ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଛି । 2001 ମସିହାରେ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଜୁନ୍ 15 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​। ଏହା କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା । ଏହି ଆଇକନିକ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଲାଗାନ୍ ଆଶୁତୋଷ ଗୋୱାରିକର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଚଳଚିତ୍ର ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସରେ 190 ରୁ ଅଧିକ ଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରାଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ, ଆମୀର ଖାନ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍ସ ଏବଂ ଅଶୁତୋଶ ଗୋୱାରିକର ଏକାଠି ହୋଇ ଭାରତୀୟ ସିନେମାରେ ଏହି ଐତିହାସିକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଏହା ‘ଚଲେ ଚାଲୋ ଲାଗାନ୍ – ଏକ ଇମପସିବୁଲ ଡ୍ରିମ’, ନାମରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ବୋଲି ଅଫିସିଆଲ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆର ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ହେବ । ବିଦେଶୀ ଭାଷା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବର୍ଗରେ ‘ଲାଗାନ୍’ ଓସ୍କାର ପୁରସ୍କାରକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଥିଲା। ଏଥିରେ ଦେଶପ୍ରେମର ଭାବକୁ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ଯୋଡା ଯାଇଥିଲା ​​। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ ଭାବନଙ୍କ ଅଭିନୟ ବେଶ ଉଚ୍ଚକୋଟିର ଥିଲା।

Read Moreଆଜିର ଖବର, ଜାତୀୟ ଖବର, ମନୋରଂଜନ, ସିନେମା, Lagaan in Netflix, Netflix, ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ, ଲଗାନ୍The Samikhsya Odia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *