ଟିଏମସି ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦଳକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ କେବଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ହିଁ ଆମେ ଯିବୁ: ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବରେ ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବରେ ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ନିଜର ପ୍ରଥମ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ବିଜେପିକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ନୁହେଁ ବରଂ ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା କରିବା ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବୋଲି ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବରଂ ଆମେ କିଛି ସିଟ୍ କିମ୍ବା କିଛି ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବୁ ନାହିଁ। ବରଂ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସେହି ରାଜ୍ୟକୁ ଜିତିବୁ ସେତେବେଳେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବୁ ବୋଲି ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ ଭାବରେ ଏହାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯିବ । ଦଳକୁ ସାରା ଦେଶରେ ନେବା ର ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି ବୋଲି ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଟିଏମସିର ପ୍ରାଥମିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବରେ ବିଜେପି ଉଭା ହେବାପରେ ଅଭିଷେକ ଏହାକୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ବିଜେପିକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ନୁହେଁ ବରଂ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ଦେଶକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ଏବଂ ଆମର ସମ୍ବିଧାନର ସୁରକ୍ଷା କରିବା । ଅପରି ପକ୍ଷେ ରାଜବଂଶ ରାଜନୀତିକୁ ଦର୍ଶାଇ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିଜେପିର ଆକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା କରି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଭଣଜା ଅଭିଷେକ କହିଛନ୍ତି ଆପଣ ‘ରାଜବଂଶ’ ଉପରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ସଠିକ୍ ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି | ମୁଁ ବିଜେପିକୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ବେଳେବେଳେ ରାଜବଂଶ ଖରାପ ହେବା ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ରହିବା ଉଚିତ । ରାଜବଂଶ ରାଜନୀତିକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଆଇନ ଆଣିବାକୁ ବିଜେପି ପ୍ରୟାସ କରୁଛି । ଯଦି ସେମାନେ ଏପରି ବିଲ୍ ପାସ୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ମୋ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବି। । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ରାଜବଂଶର ଟର୍ନକୋଟ୍ ଆମଦାନୀ କରୁଥିବାରୁ ବିଜେପି ଏଭଳି ଆଇନ ଆଣିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅଭିଷେକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପୁଅ ଜୟ ଶାହାଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ପୋଷ୍ଟ ବିଷୟରେ ସମାନ କଥା କହିପାରିବେ କି ବୋଲି ସିଧାସଳଖ ବିଜେପିକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ ଏବଂ ଅନେକ ଟିଏମସି ନେତା ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ସହ ଟିଏମସି ଦଳକୁ ସାରା ଦେଶରେ ସମ୍ପ୍ରସାରଣକୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ କିଛି ଆସନ କିମ୍ବା କିଛି ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଯିବୁ ନାହିଁ। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ସେହି ରାଜ୍ୟକୁ ଜିତିବୁ ସେତେବେଳେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବୁ ବୋଲି ଅଭିଷେକ କହିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ଦଳର ସେ ଦଳର ଭେଟେରାନ ନେତା ସୁବ୍ରତ ବକ୍ସି, ପାର୍ଥ ଚାଟାର୍ଜୀ ଏବଂ ସୁବ୍ରତ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରସରିଛି ବୋଲି ଅଭିଷେକ କହିଛନ୍ତି । ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଆମେ ଆମର ଯୋଜନା ଚୂଡାନ୍ତ କରିବୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବୁ ବୋଲି ଅଭିଷେକ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

The post ଟିଏମସି ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦଳକୁ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି, ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ କେବଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ହିଁ ଆମେ ଯିବୁ: ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, Abhisek Banerjee, BJP, tmcSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *