କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନଥିବାରୁ ମୁମ୍ବାଇର ପଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲ ହାୟାତ୍ ରେଜେନ୍ସି ବନ୍ଦ

(ସତ୍ଯପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ବର: ମୁମ୍ବାଇର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ପାଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲ ହାୟାତ୍ ରେଜେନ୍ସିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିଛି । କାରଣ ହୋଟେଲ ପ୍ରଶାସନ କହିଛି ଯେ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ଦେବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ ବୋଲି ହୋଟେଲ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦର ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ ହାୟାତ୍ ରେଜେନ୍ସି ଏସିଆନ୍ ହୋଟେଲ୍ (ପଶ୍ଚିମ) ଲିମିଟେଡ୍ ର ମାଲିକାନା । ସୋମବାର ହୋଟେଲର ଜେନେରାଲ୍ ମ୍ୟାନେଜର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ମାରୱା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ ଫାର୍ମ ହୋଟେଲ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ପଠାଇ ନାହିଁ। ମାରୱା ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ହୋଟେଲର ସମସ୍ତ ଅନ-ରୋଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଏସୀୟ ହୋଟେଲ (ପଶ୍ଚିମ) ଲିମିଟେଡ୍, ହାୟାତ୍ ରେଜେନ୍ସି ମୁମ୍ବାଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବାକୁ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଚଲାଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଆସୁନାହିଁ । ” ଫଳସ୍ୱରୂପ, ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଟେଲ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ହୋଟେଲ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ” ଜାନୁୟାରୀ 2020 ରେ ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଆସିବା ପରେ ହୋଟେଲଗୁଡିକର ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଛି। ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଯାତାୟତ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ହୋଟେଲ ଶିଳ୍ପ ବହୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଗତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ୍ ହୋଟେଲ ଶିଳ୍ପ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମ ଲହର ପରେ ଅବସ୍ଥା ଧିରେ ଧିରେ ସୁଧୁରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଭାବିତ କଲା।

The post କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ଦେବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନଥିବାରୁ ମୁମ୍ବାଇର ପଞ୍ଚ ତାରକା ହୋଟେଲ ହାୟାତ୍ ରେଜେନ୍ସି ବନ୍ଦ appeared first on Satya Patha.

Read Moreକରୋନା, ଜାତୀୟ, 5 Star hotel, corona, mumbaiSatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *