YSR ତେଲେଙ୍ଗାନା ପାର୍ଟି ନାଁ ରେ ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀ ଙ୍କ ଭଉଣି YS ଶର୍ମିଲା

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୂର୍ବତନ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଆନ୍ଧ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ YS ରାଜଶେଖରା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର CM YS ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଭଉଣୀ YS ଶର୍ମିଲା ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ରାଜନୈତିକ ଦଳକୁ ‘YSR ତେଲେଙ୍ଗାନା ପାର୍ଟି’ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ତାଙ୍କ ଦଳ ପଞ୍ଜିକରଣ ପାଇଁ ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶର୍ମିଲା ଖାମରେ ‘ସାଙ୍କଲପ ସଭା’ ନାମକ ଏକ ସଭାରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ଜୁଲାଇ 8 ରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।ଇସିରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନରେ ସେ ଭଦୁକା ରାଜା ଗୋପାଳଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ହାଇଦ୍ରାବାଦର ୟୁସୁଫଗୁଡା ନିବାସୀ ଭଦୁକା ରାଜା ଦଳର ସଭାପତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ।ଏହି ସମୟରେ, ପ୍ରୋଟୋକଲ ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ 16 ସୁଦ୍ଧା ଦଳର ପଞ୍ଜିକରଣ ଉପରେ ଭାରତର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମଧ୍ୟ ଆପତ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶର୍ମିଲା ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଶାସକ ଟିଆରଏସକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। 15 ଏପ୍ରିଲରେ, ଶର୍ମିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ତିନି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 18 ଏପ୍ରିଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋକ ଉପାସରେ ଯାଇ ଚାକିରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରଦାନ ନକରିବାରୁ ଟିଆରଏସ ବିରୋଧରେ ଧର୍ମଘଟ କରିଥିଲେ । ଏହି ଧର୍ମଘଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦଳ ରାଜ୍ୟରେ ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହ ଏକତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଏବଂ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା 1.90 ଲକ୍ଷ ଚାକିରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ମିଟିଂ କିମ୍ବା ଘୋଷଣାରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ YS ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ଦୂରରେ ରହିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ମାତା YS ବିଜୟମ୍ମା ବେଳେବେଳେ ଝିଅକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଟିଏନ୍ଏମ୍ ସହିତ ଏକ ସୋତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଶର୍ମିଲା କହିଥିଲେ ଯେ COVID-19 ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ସେ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜିନିଷଗୁଡିକ କିପରି ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି ସେଥିରେ ସେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟିଆରଏସ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୁବକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ବହୁତ କ୍ରୋଧ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି।

The post YSR ତେଲେଙ୍ଗାନା ପାର୍ଟି ନାଁ ରେ ନୂଆ ଦଳ ଗଠନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ ରେଡ୍ଡୀ ଙ୍କ ଭଉଣି YS ଶର୍ମିଲା appeared first on Satya Patha.

Read Moreଜାତୀୟ, ରାଜନୀତି, andhrapradesh, Ys jagan Mohan Reddy, Ys sarmila, Ysr telegena partySatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *