ଏହି ଗାଁ ଉପରେ କେବେ ପଡିବ ସରକାରଙ୍କ ନଜର

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗାଁ ଉପରେ କେବେ ପଡିବ ସରକାରଙ୍କ ନଜର
ମଙ୍ଗରାଜପୁର ପାଇଁ ମହାଲଢେଇ । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଲଢେଇ ପରେ ଆଜି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଗାଁ ଲୋକେ । ଗାଁ ଭିତରକୁ ଗଲେ ଆପଣ ଯୁଆଡେ ଚାହିଁବେ କେବଳ ଭଙ୍ଗା ଚାଳଘର । କେଉଁ ଘରର କାନ୍ଥ ଫାଟି ଆଁ କରିଛି ତ ପୁଣି କେଉଁଘରେ ପଲିଥିନ ଘୋଡା ହୋଇଛି । ବାତ୍ୟା ନାଁ ଶୁଣିଲେ ତ ଏମାନଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ପଶେ । ଏଇ ଏବେ ଏବେ ଯାଇଥିବା ବାତ୍ୟା ୟାଶ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ଘର ଖାଲି କରିବାକୁ ଆସିିିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହି ନୀରିହ ଗରିବ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକେ ପୋଲିସ ଉପରେ ଅଭିମାନ କରିଥିଲେ । ଘର ଛାଡିବାକୁ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ । ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏ ସମସ୍ୟା ଏମାନଙ୍କର ଆଜି କି କାଲିର ନୁହେଁ ୧୯୯୯ ମସିହାରୁ ଏମାନେ ଏମିତି କଲବଲ ହେଉଛନ୍ତି । ସରକାର ଭୋଟ ମାଗିବାକୁ ଆସି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଛନ୍ତି, ତାପରେ କାହାର ଦେଖା ମିଳୁନି କି ଆମ ଗୁହାରି କାହା ପାଖରେ ପହଁଞ୍ଚୁନି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଳକ ସଡଙ୍ଗପଞ୍ଚାୟତର ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗାଁ । ଗାଁର ଦେହୁରୀ ସାହିରେ ବାସ କରନ୍ତି ୮୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ପରିବାର । ଜୀବିକା କହିଲେ ପରର ମୁଲ ଲାଗି ଏମାନେ ପେଟ ପୋଷନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ଚାଳ ଛପର ଘର ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି କୋଠା ଘରରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରୁନି । ନା ମିଳିପାରୁଛି ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ, ନା ବିଜୁ ପକ୍କା ଘର । ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାତ ସପନ । ସରକାରୀ ନଥିରେ ତଥ୍ୟଗତ ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ ଗାଁ ଲୋକେ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ କଣ ପାଇ

The post ଏହି ଗାଁ ଉପରେ କେବେ ପଡିବ ସରକାରଙ୍କ ନଜର appeared first on TakshakTV.

Read MoreBig Story, Trending NewsTakshakTV

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *