“କୋଭିଡ୍ ମୁକ୍ତ ଗ୍ରାମ” ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା – ଘୋଷଣା କଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର

(ସତ୍ୟପାଠ ବ୍ୟୁରୋ) ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକରେ କୋଭିଡ୍ ର ପ୍ରସାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର। ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଆଜି ଗ୍ରାମଗୁଡିକ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।ଭାଇରାଲ୍ ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରସାର ପାଇଁ କେତେକ ଗ୍ରାମର ଉଦ୍ୟମକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ “ମୋ ଗ୍ରାମ କରୋନା ମୁକ୍ତ” ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।”କୋଭିଡ ମୁକ୍ତ ଗ୍ରାମ” ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ପଦକ୍ଷେପର କୋଭିଡ୍ ର ଏକ ଅଂଶ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ହାସନ ମୁଶ୍ରିଫ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି।ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗରେ COVID-19 ପରିଚାଳନାରେ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ତିନୋଟି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯିବ | ପ୍ରଥମ ପୁରସ୍କାର 50 ଲକ୍ଷ, ଦ୍ୱିତୀୟରେ 25 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ତୃତୀୟ ପୁରସ୍କାର 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।ରାଜ୍ୟରେ 6ଟି ରାଜସ୍ୱ ବିଭାଗ ଅଛି ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି 18 ଟି ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ। ମୋଟ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ହେଉଛି 5.4 କୋଟି ଟଙ୍କା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଜିତୁଥିବା ଗ୍ରାମଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ସହିତ ସମାନ ପରିମାଣ ପାଇବେ ଏବଂ ଏହା ସେହି ଗ୍ରାମଗୁଡିକର ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ଗ୍ରାମଗୁଡିକ 22ଟି ମାନଦଣ୍ଡରେ ବିଚାର କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗ୍ରାମଗୁଡିକର ବିଚାର ପାଇଁ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।ରବିବାର ଦିନ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମିଟିଂରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କନିଷ୍ଠ ସରପଞ୍ଚ ରୁତୁରାଜ ଦେଶମୁଖ (21) କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

The post “କୋଭିଡ୍ ମୁକ୍ତ ଗ୍ରାମ” ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରେ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବ 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା – ଘୋଷଣା କଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର appeared first on Satya Patha.

Read Moreକରୋନା, ଜାତୀୟ, 50 lakh, corona, Covid free village, Moharashtra, Udhav ThackreySatya Patha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *